--

Rosice doma válí

8. J. Trtílek , 33. T. Selinger , 61. P. Malata , 69. P. Malata (p.)
18

Rosice pokračují ve skvělých domácích výkonech. V sobotu si čtyři branky odvezl nováček z Humpolce a zůstává bez bodu.

Domácí po půli vedli

Již ve 4. minutě se po rohu zahraném Pazourkem z levé stany dostal na zadní tyči k zakončení Malata, ale jeho střelu ze složité pozice dobře postavený Kříž vyrazil. V 8. minutě se poprvé měnilo skóre -  Malata vysunul Trtílka, který unikl bránícímu Kopicovi a podél Kříže otevřel skóre – 1:0. V 19. minutě rychle rozehrál od půlící čáry přímý kop Novák a centrem našel do nabíhajícího Trtílka, jehož slabé zakončení podél brankáře vykopl od levé tyče vracející se Alt. Ve 33. minutě přihrál Novák Selingerovi, kterému se nepovedlo zpracování míče, ten se k němu ale odrazil zpět od bránícího Kopice a Selinger střelou o levou tyč zvýšil skóre zápasu – 2:0. Ve 43. minutě, po přihrávce od Selingera ze středu hřiště trefil Pazourek tyč.

Domácí navyšovali vedení

V 56. minutě po narážečce s Malatou pronikl až před brankáře hostí Trtílek. Po souboji s Křížem a bránícím Málkem zakončil akci slabou střelou, avšak míč mířící do branky stihl ještě před brankovou čárou Málek vykopnout mimo tyče. Celou akci Slovanu potom zakončil Selinger, zamířil ale těsně vedle pravé tyče. Po hodině hry přihrál Malata se středu hřiště doprava na Prakse, který vystřelil na zadní tyč branky. Kříž střelu pouze vyrazil a dobíhající Matala dopravil míč z hranice malého vápna do prázdné branky – 3:0. V 69´ fauloval Černého Zástěra a nařízenou penaltu Malata s přehledem proměnil – 4:0.

Rosice hrají v příštím kole v Lanžhotě. Humpolec hostí Starou Říši.

AFC Humpolec
Ján Kubík (trenér): Soupeř byl sice kvalitní, ale nás srazily na kolena dvě obrovské chyby. Ke svým hráčům musím být hodně kritický. Hlavně Tomovič a Alt na pravé straně hřiště neplnili pokyny. Takhle hrát nelze. Nebylo by fér, aby se to svalovalo na kolektiv.