10

Bitvu mezi Ždírcem a Bystrcí rozhodla vlastní branka Janíčka.

Domácí po poločase vedli

Do Ždírce nad Doubravou dojela Bystrc, která se chtěla prezentovat lepším výkonem než v Rosicích, kde v rámci Mol Cupu utrpěla ostudný debakl.

Ždírecký Tatran byl od úvodního hvizdu sudího Rosického aktivnějším a lepším týmem. V první šanci domácích se zjevil Pavel Klimeš, ale jeho střela na zadní tyč minula hostující branku, kterou strážil Jan Herink. Domácí se přece jen ještě do přestávky dostali do vedení. Ve 40. minutě se domácí dostali po pravé straně hřiště do brejkové situace, kterou po centru Pavla Novotného zakončil střelou do vlastní sítě kapitán hostů Martin Janíček – 0:1. Do přestávky se poté už nic neudálo.

Domácí si vedení pohlídali

Po pauze měl dvě šance domácí útočník Michal Najman, ale jeho první nájezd zlikvidoval Herink a v druhé šanci sice hostujícího brankáře obešel, ale jeho střele zabránili hostující obránci. Bystrc za celý zápas prakticky neohrozila domácího gólmana Bílka a domácí se o výsledek strachovali pouze při standardních situacích, kdy hrozil dlouhán Petr Svoboda.

Ždírec v příštím kole jede do Žďáru nad Sázavou. Bystrc se v domácí premiéře utká s polenským Slavojem.

TATRAN Ždírec nad Doubravou
Martin Slavík (trenér): S ohledem na průběh zápasu bych byl s čímkoli jiným než výhrou nespokojený. Jsem rád, že jsme získali tři body a udrželi čisté konto.

A. Bílek [-] - R. Michalec [-] , P. Novotný [-] , M. Najman [-] (86. R. Kolouch [-] ) , D. Pelikán [-] , P. Klimeš [-] (90. J. Veselský [-] ) , T. Jiroutek [-] , J. Novotný [-] , J. Fikar [-] , L. Dočekal [-] (53. L. Mrázek [-] ) , P. Pátek [-]