--

--

Střídající Hušek dokonal před koncem obrat proti Mýtu

12

Jiskra Mšeno zvládla nelehký zápas s ambiciózním Vysokým Mýtem. Soupeř v Břízkách brzy vedl, jablonečtí srovnali tečovanou střelou a v samém závěru strhl vedení na stranu domácích střídající Hušek.

Už v 5. minutě totiž přišla laciná ztráta domácích ve středu hřiště, ve vápně pak dostal až příliš prostoru hostující Benda a Mýto brzy vedlo. Mšeno si sice během první půle vytvořilo územní převahu, ale do zakončení se dostávalo jen sporadicky.

Až v samém závěru prvního poločasu přišly dvě zajímavé šance. Nejprve se svou rychlostí prosadil přes hostujícího obránce Nulíček, jenže brankáře Černíka neprostřelil. O chvíli později centroval od rohového praporku Štajner a Daníček v pádu usměrnil míč těsně vedle soupeřovy branky. Ve 42. minutě střílel Munzar a jeho tečovaná střela skončila v síti bezmocného brankáře – 1:1.

Také po změně stran měla mírně navrch Jiskra. Jenže gólově se neurodilo ani po průniku Pelty. Velkou šanci zmařil jabloneckým brankář Vysokého Mýta Černík, když po Daníčkově centru vyrazil z bezprostřední blízkosti hlavičku Koblížka! Jen chvíli poté vysunul Daníček Štajnera, ten ale nezakončil ideálně. Exligista Štajner pak roztleskal přítomné tři stovky diváků vtipnou kličkou do vápna soupeře, jenže na penaltovém puntíku nenašel žádného ze svých spoluhráčů. Jablonecký středopolař si zanedlouho zařval na své parťáky v útoku „nech“ a pak z první napálil míč na soupeřovu branku, jenže mířil hodně vysoko. Brankář Černík si poradil také se střelou Daníčka. Když už to vypadalo na dělbu bodů, kopal v 88. minutě trestný kop Štajner a míč ve skluzu poslal do hostující branky střídající Hušek, který byl v tu dobu na hřišti teprve pět minut.