--

Čáslav vyhrála na penalty

10

Zápas musely rozhodnout pokutové kopy, a na ty vahrála Čáslav.

Bez Hudce a Rešetára jsme nastoupili na horké půdě tradičního dlouholetého účastníka divize. A inkasovali jsme jako první. V 8.minutě chyboval Vostradovský, jenž vykopl míč přímo na soupeře, ten přihrál svému ještě lépe postavenému spoluhráči, který už dával do prázdné – 1:0. Naši však odpověděli bleskově. Za minutu po našem autu Slováček vyslal po pravém křídle přihrávkou Novotného, ten přesně odcentroval před bránu, kde nabíhající Václavek přímo ze vzduchu umístil z malého vápna efektně míč za záda domácího gólmana – 1:1. Krásný gól a navíc první divizní gól v historii slatiňanské kopané. A ve 14.minutě nám bylo ještě lépe. Slováček vydláždil skvostnou „českou uličku“ na Váchu a ten z pravé strany křížnou přízemní střelou k pravé tyči prostřelil gólmana – 1:2. Domácí se pak pochopitelně snažili vyrovnat – hrozili převážně centry. Ve 39.minutě chybovali naši v rozehrávce a následovala pohotová rána domácího hráče z 25 metrů pod břevno. Vostradovský však vytáhl ze svého repertoáru ligový zákrok a bravurně vytlačil míč na roh. Odčinil tak svou chybu při prvním gólu. Vyrovnat se domácím do půlky přece jen podařilo. Ve 43.minutě se Valda nechal u pravé postranní čáry lehce obehrát soupeřem, následoval přesný centr na naše malé vápno, odkud hlavičkoval domácí útočník přesně k pravé tyči – 2:2. Tímto stavem skončil i poločas.

Po změně stran se do první šance (a hned obrovské) dostali naši. Ve 49.minutě se po chybě domácích obránců při rozehrávce dostal k míči velezkušený Vladyka, jenže z 10 metrů jen dloubl míč do rukavic gólmana Čáslavi… A v 55.minutě přišel trest za tuto promarněnou příležitost. Domácí měli výhodu trestného kopu z pravé strany a po centru na malé vápno skóroval hlavou neobsazený hráč Čáslavi – 3:2. Možná, že měl vyběhnout i Vostradovský. Gólem povzbuzení domácí se hnali do útočení. V 59.minutě jejich hráč utekl Hančovi, vypálil z 20 metrů po zemi a nás zachránil od gólu jen reflexivní zákrok Vostradovského pravou nohou. V 66.minutě se řítili v brejkovém přečíslení tři domácí hráči na jediného našeho beka. Po kličce jednoho z nich Vostradovskému a střele do brány nás naštěstí zachránil na brankové čáře u pravé tyče od gólu bek Novotný, který se stihl vrátit a míč odkopl. V 73.minutě naši zaspali po autu domácích hráčů, z velkého vápna pálil hráč soupeře, Vostradovský však ránu mířící pod břevno stačil vyrazit. Naši se ozvali až v závěru zápasu, ale stálo to za to. V 81.minutě přetáhl Slováček z pravé strany míč doleva až na Koblasu, ten vyslal před bránu prudký polocentr-polostřelu a všudybyl Václavek (asi břichem nebo zády?) ze 2 metrů poslal míč do sítě – 3:3. V 88.minutě ještě Vladykův umně zakroucený míč k bližší tyči z trestného kopu dost z úhlu stačil, byť s problémy, vyrazit domácí gólman. Stejně tak úspěšně si počínal i v 89.minutě po prudké ráně Váchy z levé strany. Ve 2.minutě nastaveného času ještě pálil po závaru v domácím vápně ze skrumáže Hanč, ale z 10 metrů bránu těsně minul. A tak zápas dospěl k penaltám stejně jako náš první domácí mistrák před týdnem doma. Bohužel i se stejným výsledkem – naší prohrou. Naši druhou penaltu neproměnil Koudelka a přestože góly dali Trňák, Koblasa, Václavek a Vácha, na bonusový bod to nestačilo, protože domácí proměnili všech pět penalt. Přesto bod ze hřiště kvalitního celku Čáslavi je pro nás určitě cenný. Padlo navíc dost gólů a diváci se fotbalem bavili. A o tom to je…

Spartak Slatiňany
Zápas zhodnotil trenér Petr Myška: "Prvních 15 minut bylo dosti divokých. Brzo jsme prohrávali , ale naštěstí jsme rychle dokázali Jindrou Václavkem vyrovnat a navíc krátce na to přidal Tomáš Vácha druhý gól. Bohužel těsně před poločasem jsme si nechali vstřelit gól do šatny. Do druhé půle jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si šance, které jsme neproměnili a tak nás domácí potrestali ze standartní situace. Naštěstí jsme 10 minut před koncem opět Jindrou Václavkem vyrovnali. Remíza je asi spravedlivá, domácí byli hodně nebezpeční. V penaltách jsme už podruhé neuspěli. Snad se nám podaří v příštím zápase k dobré hře přidat i dobrý výsledek."