--

Penaltové hody v Mariánkách

75. J. Sadílek (p.) , 86. M. Kravar (p.) - 5. M. Toman
32

Mariánky patří k nejméně gólovým celkům, což mohly vylepšit doma s Jindřichovým Hradcem. Ten zajížděl na horkou půdu, kde chtěl nějaký ten bod urvat. To se mu nakonec nepovedlo, a tak odjížděl s prázdnou.

Raketový start Jindřicháče

Vstup do zápasu byl pro Mariánky hororový. Hned ve 2. minutě získal ve středu hřiště míč Votava a jeho střela levačkou bylo zblokována. Míč se ale dostal do míst, kam nabíhal Janák, kterého na rohu malého vápna zastavil za pět dvanáct skluzem Drahorád. Neuplynula ani minuta a byla k vidění další gólovka hostí. Po ztrátě míče na půli hřiště vyslal za obranu Jindra přesným pasem Tomana, ale navrátivší se Cinkanič jej tělem rozhodil a znemožnil mu tak zakončit.

Tak dlouho si domácí koledovali, až přišla nadílka. V 5. minutě napřáhl z dálky Toman a trefil se krásně do šibenice - 0:1. Až v půli prvního poločasu se do hry dostával domácí tým. Po Lattischově centru šel do souboje s brankářem Nedbalý a následnou dorážku poslal Pěček mimo. A když se netrefil ani pěknou křížnou střelou po individuálním uvolnění Sadílek, šly Mariánky do kabin s jednogólovým mankem.

Druhý poločas nabídl tři penalty

Diametrální vstup oproti prvnímu poločasu měli svěřenci trenéra Stanislava Purkarta, kteří se hned hnali za vyrovnáním. Hosté ale své vedení nechtěli za žádnou cenu pustit. Relativně velké množství standardek zůstalo nevyužito. Ideální příležitost nastala ve vápně po faulu na Kravara, kdy si míč na značku pokutového kopu stavil Nedbalý, ale neproměnil! Nebyla to ale poslední penalta, kterou sudí zapískal.

V 73. minutě se Lattisch rval do vápna a byl dle názoru sudího nedovoleně přistrčen. Druhý pokutový kop si vzal Sadílek a ten už vyrovnal - 1:1. Na druhé straně zachránil svůj tým Lukáš, který na poslední chvíli zablokoval střelu do prázdné branky. V 85. minutě to byl opět Lattisch, tentokrát si míč zasekl a byl podražen v šestnáctce. Třetí pokutový kop vzal na svá bedra Kravar a vystřelil Mariánkám tři body - 2:1.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Stanislav Purkart, trenér: "Začátek byl lepší pro soupeře, my jsme do zápasu vstoupili ospale a nekoncentrovaně. Během pěti minut měli hosté dvě velké šance a dali gól. My jsme hráli lépe po úvodní dvacetiminutovce. Druhý poločas byl z naší strany už lepší, měli jsme výborný vstup a obrovskou územní převahu."

FK Jindřichův Hradec 1910
Marek Černoch, trenér: "O výsledku rozhodly tři penalty, více k tomu není co říci. Mrzí mě, že to bylo takhle, čekal jsem klidný zápas. Nedá se nic dělat, jedeme dál. Domácí byli v zápase lepší, nedokázali jsme se prosadit."

D. Šmejkal [-] - D. Cinkanič [-] , M. Lukáš [-] , P. Grambal [-] , Z. Štěpán [-] , F. Nedbalý [-] (81. T. Šilhán [-] ) , J. Lattisch [-] (90. K. Maule [-] ) , M. Drahorád [-] , J. Sadílek [-] (90. O. Parák [-] ) , D. Pěček [-] , M. Kravar [-] (89. T. Denk [-] )

L. Hejníček [-] - M. Janák [-] , M. Völfel [-] , M. Toman [-] , V. Princ [-] (87. T. Hájek [-] ) , L. Králíček [-] , V. Kučera [-] , O. Blažek [-] , F. Votava [-] , T. Jindra [-] , M. Jáša [-]

ŽK: 12. D. Cinkanič , 37. D. Pěček , 61. M. Kravar - 11. V. Princ , 34. M. Janák , 44. M. Toman , 50. M. Jáša , 55. L. Králíček , 74. T. Jindra .
Hráči zápasu: J. Lattisch , J. Sadílek - M. Jáša .
Počet diváků: 180. Rozhodčí: Vyhnanovský Milan - LAFEK David, KREJSA Josef.