--

--

Tachov ukončil dobrou šňůru Jindřichova Hradce

35

Fotbalistům Tachova se v posledních zápasech tolik nedařilo. Nyní to mohli napravit doma proti Jindřichovu Hradci, který má naopak formu. Čekalo ho ale těžké utkání, což se také potvrdilo a domácí si došli pro vítězství.

Hosté nevstoupili do zápasu dobře

Na Tachov čekal velmi nepříjemný soupeř, který se navíc v posledních zápasech chytil a měl být dobře nalazený. Na hřišti to ale tak nevypadalo, za to na domácích byla vidět chuť po vítězství. Ve 36. minutě k němu měli blíže než na začátku. Dlouhý aut Knakala propadl vápnem, byl vrácen a na hranici ofsajdového postavení mířil přesně Čížek. Jindřichův Hradec hrozil ze standardek, ale pokusy Tomana se neujaly a následné dorážky přes Houdka také neprošly.

Tachov si vítězství pohlídal

Druhý poločas byl vyrovnanější, na hostujícím celku byla vidět chuť k vyrovnání, ale jelikož nedokázal držet míč a být úspěšný v kombinaci, tak byl potrestán. Ztrátě na polovině hřiště následovala střela z dvaceti pěti metrů, kterou Šácha v 60. minutě překonal Hejníčka - 2:0. Jindřichův Hradec s výsledkem nedokázal již nic udělat, naopak Knakal mohl vedení navýšit, ale hlavou orazítkoval jen tyč. Úspěšná série hostí byla ukončena stejně jako tachovské čekání na bod.

FK Tachov
Jan Matas, hrající trenér: "Utkání jsme zvládli za 3 body, navíc máme vzadu nulu. Potřebovali jsme již bodovat a to se nám také povedlo. Určitě byl na našich hráčích vidět větší zápal do hry. Výsledek mohl být ještě lepší, ale bohužel jsme naše šance nevyužili. Soupeř hrozil především ze standardních situací a rychlých protiútoků, avšak vše jsme tentokrát zvládli. Doufám, že jsme získali dostatek sebevědomí, abychom zvládli nadcházejí utkání podzimní části sezóny."

FK Jindřichův Hradec 1910
Marek Černoch, trenér: "Tento zápas se nám nepovedl. Domácím jsme to usnadnili, takovýhle výkon do divize nepatří. Po sérii získaných bodů následoval hluchý zápas, ve kterém jsme si nezasloužili bodovat. Domácí ano, šli si za tím a v poločase vedli. Druhý poločas byl vyrovnanější, chtěli jsme s tím něco udělat, ale nedařilo se. Ztrátu míče navíc potrestali domácí střelou ze střední vzdálenosti a my jsme neměli na to, abychom zápas otočili."