--

--

Mariánské Lázně jsou prvním přemožitelem Admiry

35

Pražané zajížděli do Mariánek jako dosud neporažený tým. Na hřišti to ale vůbec nenaplňovali. Domácí se na svého soka výborně připravili a ve všech směrech jej přehráli. Cenný skalp a zasloužené vítězství, na druhé straně výkonnostní výbuch.

První půle bez gólu

První poločas se hrálo opticky vyrovnané utkání, ale domácí se dostávali do šancí. Ve 20. minutě brejkovou situaci vyřešil Sadílek lobem přes brankáře, ale míč mířil do tyče. Pražané si vytvořili také prostor pro zakončení, jednou ale byla střela zblokována, poté mířila nad. Tyč za Jungrem zvonila znovu, to když zprava prošel přes bránícího hráče Drahorád a vybídl Lattische, který volejem trefil tyč. První poločas tak neměl vítěze.

Na hřišti jeden tým

Admira ani ve druhém poločase nepředvedla nic ohromujícího a málem byla za svůj pasivní přístup potrestána. Kravar si vyměnil loptu s Nedbalým a prvně jmenovaný trefil břevno. Brankář Jungr měl dobře postavenou branku, neboť to byla již třetí trefa do brankové konstrukce. V 50. minutě ale ani to hostujícího gólmana nezachránilo. Přetažený centr vrátil Lattisch do nebezpečné zóny, kde si míč našel Nedbalý a otevřel skóre zápasu - 1:0.

Admira si po inkasovné brance vytvořila tlak, ale Mariánky tuto pasáž přečkaly, dvě zakončení soupeře přežily a znovu udeřily. V 72. minutě vyhrál Nedbalý souboj a vyzval do šance Sadílka, který se ji zhostil na výbornou a kolem Jungra navýšil vedení - 2:0. Dvouminutovka hrůzy pro hosty byla završena záhy. Ubráněna standardka a rychlý brejk, který táhlo duo Lattisch - Pěček. Druhý jmenovaný kontr dva na nikoho uklidil po vybídnutí ve skluzu do prázdné - 3:0. Zbytek zápasu si domácí pohlídali a stali se tak prvním týmem, který našel recept na Admiru.

FC Viktoria Mariánské Lázně
Stanislav Purkart, trenér: "První poločas byl vyrovnaný, od začátku jsme hráli dobře. Překvapili jsme soupeře, dostávali se do šancí, byť jich za první poločas oboustranně moc nebylo. Druhý poločas jsme také začali dobře, šli jsme do vedení a Admira si poté vytvořila tlak, ze kterého ale vyrovnat nedokázala. Během dvou minut se nám podařilo dvakrát udeřit, poté to bylo rozkouskované. S výkonem jsem maximálně spokojen."

FK Admira Praha
František Peřina, trenér: "Z naší strany to bylo obrovský výbuch, kolaps celého mužstva. Byli jsme nedůrazní, pomalí, vůbec celkový přístup byl špatný. Soupeř zdvojil Čáchu se Zahálkou, konečný výsledek je pro nás ještě milosrdný. Dobře se na nás Mariánky připravily, my jsme byli špatní ve všech směrech. Soupeři gratuluji, zaslouženě vyhrál."

D. Šmejkal [-] - D. Pěček [-] (88. M. Stehlík [-] ) , D. Cinkanič [-] , M. Lukáš [-] , M. Kravar [-] , Z. Štěpán [-] , F. Nedbalý [-] (80. T. Šilhán [-] ) , J. Lattisch [-] (83. K. Maule [-] ) , M. Drahorád [-] , J. Sadílek [-] (89. O. Parák [-] ) , P. Grambal [-]

M. Jungr [-] - M. Horák [-] , Š. Zahálka [-] , A. Čížek [-] , T. Fingerhut [-] (46. T. Pavlata [-] ) , J. Šimek [-] (46. J. Panýrek [-] ) , J. Kurek [-] (56. M. Douděra [-] ) , O. Vosický [-] , M. Čácha [-] (74. R. Sázel [-] ) , J. Martinic [-] , O. Herc [-] (56. M. Fric [-] )

ŽK: 23. F. Nedbalý , 62. D. Šmejkal - 30. O. Herc , 44. T. Fingerhut , 72. Š. Zahálka .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: Hrkal Václav - VYCHODIL Tomáš, HÁNYŠ Martin.