Klatovy si připsaly další body, nyní to odnesly Mariánky

34

Klatovy sbírají body a v utkání s Mariánskými Lázněmi to chtěli potvrdit. Byť domácí nechytli začátek, s přibývajícím časem přicházely góly. Na ty soupeř stihl odpovědět pouze čestnou brankou v samém závěru, a tak odjížděl z těžkého prostředí bez bodu.

Mariánky nevyužily klatovské zaspání

Vstup do utkání domácí zaspali, ale ani hosté z něj nic nevytěžili. Přesto měli herní převahu. Tu ukončil krátce před půl hodinou hry Krejčí, který prošel jako nůž máslem obranou a otevřel skóre zápasu - 1:0. O pár minut později byl u dalšího gólu. Signál s Bálkem skončil u  Jandy, který neměl problém do odkryté branky skórovat - 2:0. A jelikož nebyla hostujícímu týmu uznána branka z ofsajdu, tak se šlo do kabin za dvougólového vedení domácích.

Mariánky zaznamenaly jen čestný gól

Druhý poločas byl ve znamení domácích. Rychlý nástup hosté nezachytili a v 52. minutě inkasovali potřetí. Krásný utíkal zleva na branku, našel pod sebou Krejčího, který překonal do protipohybu Šmejkala - 3:0. Čtyři minuty poté zkompletoval hattrick Krejčí. Krásný se ve vápně dostal k zakončení, ale Šmejkal míč vyrazil. Bohužel pro jeho tým jen na kopačky Krejčího, který doklepl do sítě - 4:0.

Domácí mohli vedení navýšit, v 65. minutě mířil Krásný těsně vedle. V 80. minutě Pavlovičova střela lízla tyč a pár minut před koncem vychytal střídajícího Koleruse brankář. Mariánské Lázně se dočkaly alespoň čestné branky. V samém závěru byl po centru se střídajícím brankářem Hrachovcem úspěšnější Kravar a upravil skóre - 4:1.

SK Klatovy 1898
Michal Čadek, trenér: "Jsem spokojen. Zápas se tedy nerozjel tak, jak bychom si představovali, ale naše produktivita z minima šancí vytěžit maximum pokračovala během prvního poločasu. Ve druhém už byla dominance patrnější a byla otázka času, kolik branek vstřelíme. Nesmíme přestat pracovat, ale užít si to musíme."

FC Viktoria Mariánské Lázně
Stanislav Purkart, trenér: "Celý týden jsme se připravovali v určitém složení, ale o rozcvičku se nám zraní Denk, během prvního poločasu Lattisch a Drahorád dohrával se sebezapřením do půle. Půl hodiny jsme hráli dobře, ale soupeře jsme posadili na koně. Ve druhém poločase jsme snížili, ale soupeř si zápas pohlídal a přidal góly."

Počet diváků: 130. Rozhodčí: Lafek David - CICHRA David, ŠVAGR Tomáš.