20.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | III. třída sk. A, 2014-2015

--

--

Dolní Lukavice vyhrála, ale počítá i ztráty

0

Hlavní postavou vypjatého utkání se stal brankář domácích Karel Frančík, který dvěma proměněnými pokutovými kopy poslal svůj tým do vedení již 3:1. Osudnou se mu stala 85. minuta, když si při výběhu ošklivě poranil achillovu šlachu. Snad bude brzy v pořádku...

První poločas branku nepřinesl. Hrál se vyrovnaný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Nějaké náznaky k vidění byly, ale nic, co by za zmínku stálo.

Infarktové momenty přišly v poločase druhém. První gól utkání padl krátce po změně stran. Po pěkné kombinaci hostujících hráčů se míč dostal k Vladimíru Tomanovi a ten tváří v tvář brankáři proměnil. Vedení však netrvalo dlouho. Po souboji ve vápně upadl Miroslav Rotenborn a sudí nařídil penaltu. V Dolní Lukavici bývá zvykem, že si míč na penaltový puntík staví brankář Karel Frančík a zvykem je i to, že proměňuje - 1:1. Po vyrovnání poslal domácí trenér na hřiště Čecha s Vašákem, přeskupil řady a tento takticky tah ihned oživil hru. V 65. minutě se po pěkné kombinaci mezi Lecjaksem, Čechem a skvěle hrajícím Viktorou trefil Ladislav Vajai. V 74. minutě přišel další souboj v nezbavětickém vápně a další penalta. Z té se opět nemýlil Karel Frančík. Velice nešťastný moment přišel pět minut před koncem. Dvougólový brankář si z nenápadné situace bohužel přetrhl achillovu šlachu a ihned se zkácel k zemi. Toho využil Jan Bureš a snížil do prázdné branky na 3:2. Na hřišti se strhla menší strkanice, ale důležitější bylo, že žádné další góly v zápase již nepadly. Dolní Lukavice si tak připsala cenné tři body, ale bude ji mrzet zranění Baumruka i Frančíka, který byl ihned po utkání operován. Přejeme brzké uzdravení.

TJ Sokol Dolní Lukavice
Jaroslav Stehlík st., trenér Dolní Lukavice: "Bojovné utkání, ve kterém vyhrál lepší a bojovnější tým. Zápas sledovalo asi 100 diváků."

SK Nezbavětice
Libor Sedlák, obránce Nezbavětic: "Z mého pohledu by byla zaslouženější remíza. Hra byla totiž vyrovnaná."

K. Frančík [-] - D. Bešta [-] , R. Kokoška [-] , V. Lecjaks [-] , V. Baumruk [-] (48. M. Marics [-] ) - D. Ščíslák [-] (60. M. Vašák [-] ) , M. Rotenborn [-] (60. J. Čech [-] ) , L. Vajai [-] , M. Myslivec [-] - J. Zahradník [-] , J. Viktora [-]

P. Šebek [-] - A. Hofrajtr [-] , T. Hofrajtr [-] , L. Sedlák [-] , J. Dinebier [-] - M. Česal [-] (64. J. Bureš [-] ) , D. Zikmund [-] , J. Sladký [-] (46. J. Koubek [-] ) - V. Fajfrlík [-] (75. O. Kail [-] ) , V. Tomana [-] , M. Gavora [-]