4.kolo, Olomoucký | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

57. P. Halouzka (p.) - 23. A. Složil , 26. O. Zatloukal , 35. A. Složil (p.) , 37. O. Zatloukal , 45. M. Gluch , 71. O. Zatloukal
2

V neděli 26. srpna bylo na hřišti v Určicích odehráno utkání 1. A třídy, skupiny B, olomouckého kraje mezi místní jedenáctkou a týmem Brodku u Přerova.

Obě mužstva v prvních třech kolech dokázala získat pouze tři body a tak potřebovala v tomto zápase uspět. Do utkání lépe vstoupily Určice. Hned z prvního útoku pronikl po levém křídle Hejduk do velkého vápna a napálil míč do tyče. V 5. minutě si se střelou Bureše gólman hostí Huňka poradil. Postupem času začali tahat za delší konec hosté. Po čtvrt hodině hry si s  průnikem Mádra, ještě určická obrana na poslední chvíli poradila a byl z toho pouze roh. Ve 23. minutě se Brodek ujal vedení. Mádr přihrál Složilovi a ten nedal brankáři Hýblovi šanci. Chvíli na to vystřelil z úctihodné vzdálenosti Zatloukal a míč po drobné teči skončil vedle tyče - 0:2. V 35. minutě fauloval domácí gólman pronikajícího útočníka a byl z toho pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Složil. Neuplynuly ani dvě minuty a hosté uhodili po čtvrté. Tentokrát se z úhlu trefil již podruhé Zatloukal. V nastaveném čase pronikl neohroženě domácí obranou Gluch a přidal pátou branku.

Určice vstoupily do druhého poločasu se třemi změnami v sestavě a se snahou s výsledkem něco udělat. V 57. minutě vstřelil čestný gól Určic z pokutového kopu P. Halouzka. Konečnou podobu výsledku dal v 71. minutě po pěkné střele z dálky Zatloukal. A ještě od většího debaklu zachránil své mužstvo brankář Hýbl, který bravůrně vyrazil Mádrovu střelu a vzápětí i Složilovu dorážku. A chvíli na to si poradil s dalším střeleckým pokusem Složila. Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího musely Určice zkousnout další nepříjemnou porážku.

AUTOR: Lubomír Kaprál