13.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

24

Opava dala po pauze tři branky a Vávrovice už jen snížily.

Bezbrankový poločas

Vedoucí Minerva se na další tři body do okresní tabulky pěkně nadřela. Vávrovice byly dokonce v první části aktivnějším týmem. Vice bojovaly, byly u míčů dříve a v opavském dresu chtěli hrát jen dva hráči.  Hostující družina nastřelila Mruskem tyčku a i střela Pchálka byla nebezpečná. Obě šance však brankou neskončily. Minerva zahrozila pouze dvěma jedovatými střelami Maisela, se kterými si ale Košárek bezpečně poradil. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Mařádek dal tři branky, Mrusek jen snížil

Po pauze Opava přeskupila řady a začal úřadovat domácí snajpr Mařádek, který nazul střeelcké kopačky. Deset minut po pauze postupoval Mařádek z boku na brankáře Košárka a vystřelil přesně k tyči a Košárek neměl nárok – 1:0. V 70. minutě po centru od Hoblíka si přehodil Mařádek míč z jedné nohy na druhou a z první vypálil mimo dosah Košárka – 2:0. Za devět minut později po zaváhání hostujícího obránce se k míči dostal opět Mařádek a podél brankáře Košárka zkompletoval hattrick – 3:0. V 81. minutě po závaru ve vápně opavský brankář Lorenz vyrazil míč před sebe a Mrusek balon dotlačil do kasy – 3:1. Mrusek o chvíli později napálil penaltu do tyče a odmítl tak zdramatizovat zápas. Opava už si výhru pak zkušeně pohlídala a nadále vévodí tabulce okresního přeboru.

FK Slavia Opava
Martin Greipel (vedoucí): Vávrovice byly v prvním poločase lepším týmem. My jsme byli hodně mátožní. Po menší bouřce v kabině jsme se zvedli a dokázali proměnit tři šance a vyhrát.

FK NOVA Vávrovice
Zdeněk Richlý (trenér): Dneska hráli kluci výborně a škoda, že to nedokázali prodat v zisk tří bodů. Bohužel Minerva je zkušený mančaft, který naše chyby dokázal nemilosrdně potrestat. Děkuji klukům za předvedený výkon.

Počet diváků: 55. Rozhodčí: HENNIG Antonín - BANETKA Antonín (N), LAIFERT Jan (N).