11.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

V důležitém souboji vyhrály Služovice

18

Služovice vedly o dvě branky, ale Štítina ještě před pauzou snížila. Pak domácí neporměnili penaltu a Služovice výhru pojistily třetí brankou.

Služovice vedly

V souboji o šest bodů si připsaly důležité vítězství Služovice, které přijely do Štítiny ve značně slátané sestavě, přesto jejich zkušenější soupiska dokázala vyzrát na mladíky v dresu domácích. Hosté šli do vedení po osmi minutách hry, když trestný kop Čípa lízl před brankáře Vitáskem mimo jeho dosah Nowický – 0:1. Ve 20. minutě centr Čípa odkopla domácí defenziva jen k Nowickému, který přízemní střelu poslal přesně k tyči a Martin Vitásek byl bez šance – 0:2. Štítině svitla naděje po půlhodině hry, když se přes tři hostující zadáky probil Figeczki a odražený míč si našel Barteček, který pohotově umístil míč na zadní tyč – 1:2. Štítina mohla ještě do poločasu srovnat, když Tomáško našel v pokutovém území Škrocha, který pálil vysoko nad.

Poté co domácí nedali penaltu, Služovice výhru pojistily

Ve druhé části se Štítína snažila o srovnání. Nejdříve karatistickým způsobem mířil vedle branku Dominik Watzlavik. Vrcholem jejich zmaru ale byla penalta, kterou Banetka tygřím skokem zneškodnil Tomáškovi. Služovice hrozily nepřesnými střelami Vojtěcha Kremsera a po něm i Švacha. Deset minut před koncem si na trestný kop Čípa naběhl Vladan Ciminga a hlavou pojistil hostům tři body - 1:3. V závěru ještě mohl snížit skóre štítinský Stoklasa, který ale jen rozetřásl břevnem hostující klece. Služovice si tak připsaly tři body, které je přiblížily středu tabulky okresního přeboru.

TJ Tatran Štítina
klubový web: Dnes jsme předvedli svůj nejslabší výkon podzimu. Nic se nedařilo. I TOI-toika by na nás spadla. Na tento výkon se musí rychle zapomenout. Mrzí skutečnost, že se hrálo o šest bodů a mohli jsme být blíže ke středu tabulky!!!

TJ Sokol Služovice
Petr Pardy (vedoucí týmu): Vydřené vítězství. Opět nás skvělými zákroky podržel gólman. Přijeli jsme ve velmi okleštěné sestavě a dohrávali jsme s torzem silou vůle. Někteří hráči obuli kopačky po několika letech, a o to je výhra cennější. Než se nám po půlhodině zranil stoper, byli jsme nebezpečnější. Poté jsme hned inkasovali. Druhý poločas jsme odehráli takticky dobře. Musel nás podržet gólman, ale výhru jsme si zasloužili.

M. Vitásek [-] - M. Figeczki [-] , L. Postulka [-] , P. Stoklasa [-] , D. Barteček [-] (46. Š. Rohovský [-] ) , A. Skrbel [-] , P. Škroch [-] , V. Watzlavik [-] , D. Watzlavik [-] , V. Tomáško [-] , P. Kunczik [-]

L. Banetka [-] - R. Tománek [-] , M. Kremser [-] , J. Knura [-] , A. Ciminga [-] (28. D. Švacha [-] ) - A. Lasák [-] , M. Číp [-] , M. Wójcicki [-] (69. A. Rother [-] ) , M. Nowický [-] - V. Ciminga [-] , V. Kremser [-] -

ŽK: 64. D. Watzlavik - 71. V. Kremser .
Hráči zápasu: M. Nowický , L. Banetka .
Počet diváků: 82. Rozhodčí: HRUBÝ Václav - STŘÍLKA Jaromír (N), PARDY Petr (N).