6.kolo, Moravskoslezský | Opava | Okresní přebor , 2018-2019

--

23

Hlavnice dala dvá góly na přelomu poločasů a získala tři body.

Pasterňák poslal domácí do vedení

Na hlavnickém trávníku změřila v sobotu odpoledne síly dvě mužstva, který se vstup do podzimní sezóny vydařil. Hlavnice byla v zápase s Vávrovicemi produktivnější, a proto se mohla na konci bojovného zápasu radovat ze tří bodů. Po celý zápas se odehrávala hra převážně mezi šetnáctkami obou týmů, s minimem šancí na obou stranách. Už po pěti minutách hostující Sedláček orazítkoval pouze tyč domácí klece. Po půlhodině hry sse dostal sám před brankáře Kirschnera hostující Jan Lichovník, ale nedokázal na něho vyzrát. Hlavnice se dostal do vedení pět minut před pauzou, když centr Kleina vyrazil vávrovický gólman Košárek k Pasterňákovi, který míč poslal nechytatelně do brány – 1:0.

Liška tři body potvrdil

Ve druhé části se na hlavnivkém pažitu odehrávala stejná partie jako v prvním poločase. Uběhlo sedm minut z druhého poločasu, když odcentroval Ochrana a nikým nepokrytý Liška z první napálil balon do sítě a brankář Košárek byl bez šance – 2:0. Vávrovice mohly korigovat o chvíli později, ale míč mířící z kopačky Sedláčka do brány, nastřelil jen hlavnického hráče, a od něj se odrazil do bezpečí. Na druhé straně mohl Liška skóre ještě navýšit, ale trefil jen brankové zařízení vávrovické svatyně. V závěru zápasu si už Hlavnice své vedení pohlídala a připsala si na konto další tři body. Vávrovice prohrou přerušily svou sérii tří výher za sebou.

Družba Hlavnice
David Nowický (trenér): Dneska to byl takový mrtvý zápas z obou stran. Bojovalo se hlavně mezi šestnáctkami. My jsme své šance proměnili, hosté ne, a proto jsme vyhráli.

FK NOVA Vávrovice
Tomáš Šenk (obránce): Byl to vyrovnaný zápas. My jsme své tři šance neproměnili, domácí ze tři šancí dali dvě branky a vyhráli. Gratuluji šťastnějšímu týmu k vítězství.

L. Kirschner [-] - P. Kalus [-] (69. J. Lukáš [-] ) , P. Elbl [-] , D. Hendrych [-] , P. Jaksch [-] , Z. Vrána [-] , D. Ochrana [-] , D. Liška [-] , D. Haas [-] , O. Pasterňák [-] , D. Klein [-]

P. Košárek [-] - M. Sedláček [-] , M. Schoppik [-] , J. Lichovník [-] , O. Levák [-] , D. Škopek [-] (64. J. Chryczyk [-] ) , J. Lichovník [-] (83. J. Morbitzer [-] ) , P. Janotka [-] , V. Pchálek [-] (64. D. Klein [-] ) , T. Šenk [-] , J. Schneider [-]

ŽK: 80. Z. Vrána - 83. O. Levák .
Hráči zápasu: D. Haas .
Počet diváků: 66. Rozhodčí: LUDVÍK Radim - BUKOVSKÝ Josef, KUDELA Dalibor (N).