13.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Chropyně v hanáckém derby porazila kostelecký Moravan

19

V Chropyni se představil Kostelec u Holešova, který po výborném vstupu do podzimní části usnul na vavřínech a momentálně se v soutěži hodně trápí. Moravan trápí především defenzívní činnost mužstva, což se v plné nahotě projevilo i v Chropyni. Kostelec u Holešova už po dvanácti minutách prohrával o tři branky a byl zralý na ručník. Hosté to však nezabalili a do půle srovnali na jednobrankový rozdíl. Ve druhém poločasu domácí znovu odskočili a zápas dovedli do vítězného konce.

V první půli padlo hned pět branek

Kostelci u Holešova to po výborném vstupu do sezony nejde a na konci podzimu se souží, což potvrdil i v Chropyni. Moravan trápí především obranná činnost celého muřstva, což se v plné nahotě projevilo i o víkendu. Domácí tým měl raketový nástup do zápasu a už po dvanácti minutách vedl o tři branky. Hosté byli na odpis, ale utkání nezabalili a ještě do přestávky výsledek zkorigovali na rozdíl jedné branky. Ve druhém poločasu ale domácí znovu odskočili a zápas dovedli do vítězného konce. Moravanu utekl úvod utkání, ale ještě se dostal do zápasu, ale dotahování tříbrankového náskoku domácích jej stálo nejspíše příliš mnoho sil. Domácí Chropyně tak výhrou vylepšila své postavení v tabulce a stále je ve hře o přední příčky.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili další branky

Chropyně měla skvělý vstup do utkání a hosté z Kostelce u Holešova byli nejspíše myšlenkami ještě na cestě. Ve třetí minutě se prosadil Menšík a o tři minuty později se prosadil kanonýr Štěpánek. A aby toho nebylo málo, tak si hosté po čtvrthodině hry vstřelili Šimčíkem vlastní branku. Hosté se však nevzdali a vstřelili Kovaldou úvodní trefu. V závěru prvního poločasu přidal kontaktní branku kostelecký kanonýr Plhal a zdálo se být vše ještě otevřené. Ve druhém dějství ale domácí utnuli snahu hostí hned po pěti minutách a znovu se trefil Menšík a bylo to o dvě branky. Závěrečnou pojistku výsledku dal dvacet minut před koncem domácí Hrabal. Chropyně bere z duelu tři body, v posledním kole cestuje do Fryštáku. Moravan bude hrát zápas o šest s Přílukami.

FK Chropyně
fanoušek Chropyně: Utkání jsme nakonec dovedli do vítězného konce.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Ve 12. minutě jsme za stavu 3:0 vypadali na ručník. Poté jsme se dvěmi brankami opět dostali do zápasu. Měli jsme i další šance na vyrovnání. Bohužel se nám druhý poločas již nepovedl a domácí zápas v klidu dohráli.