11.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Lužkovice v domácím prostředí potrápily lídra tabulky z Fryštáku a padly až po penaltách

20

V Lužkovicích se v krásném nedělním odpoledni představil lídr tabulky z Fryštáku a ten také přilákal výbornou diváckou návštěvu a 150 diváků se určitě nenudilo. První půle podle předpokladů patřila hostím a ti ji vyhráli o jednu branku. Hosté ve druhém dějství přidali druhou trefu a zdálo se být o osudu tohoto utkání rozhodnuto. Domácí ale předvedli nezměrnou bojovnost a dokázali srovnat dvoubrankové manko, hostím byl navíc vyloučen za kritiku rozhodčího Skalička. Na penalty pak vyhráli favorizovaní hosté.

Hosté dokázali v první půli vstřelit jednu branku

Utkání Mezi domácími Lužkovice a hostujícím Fryštákem se hrálo před početnou diváckou návštěvou a začalo ve svižném tempu zásluhou obou celků, s několika střeleckými pokusy. Brankáři však byli vždy na místě a drželi čistá konta. Ve 27. minutě pronikl agilní  Jiří Král obranou hostů a z pravé strany propálil míč, který letěl téměř po brankové čáře, ale skončil vedle tyče v autu. Opět platilo nedáš-dostaneš. Ve 31. minutě prostřelil hostující Marek Vavruša brankáře Jenčeka  tvrdou střelou pod břevno a dostal hosty do vedení - 0:1. Do poločasu se již skóre nezměnilo, hosté začali mít místy herní převahu, ale domácí obrana v čele s brankářem Jenčekem statečně odolávali náporu favorita. Do kabin tak přeci jen odcházeli spokojenější hostující hráči, kteří vedli po trefe Vavrušy. "Krásné počasí a lídr tabulky přilákal do ochozů v Lůžkovicích velmi slušnou návštěvu. Oba celky nastupovaly v rozlišném rozpoložení. Lůžkovicím se zatím doma vůbec nedaří a ještě naplno nebodovaly, naopak Fryšták všechny venkovní zápasy vyhrál. Favorit tedy byl dán a v prvním poločase svou roli potvrzoval. Po zakončení Vavruši šel v 31 min. do vedení 0:1", hodnotí první dějství funkcionáři Fryštáku.

Domácí dokázali utkání ještě srovnat

Ve druhém poločase se pokračovalo ve stejném tempu, domácí se snažili se soupeřem držet krok a tak se musel tento zápas divákům líbit. Hosté šli do vedení v 65. minutě když neobsazený Vavruša pohodlně uklidil míč do domácí sítě - 0:2. Zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Domácí to nevzdali a v 69. minutě snížil ze skrumáže Novotný – 1:2. Poslední dvacetiminutovka přinesla nevídané drama. V 84. minutě byl domácí hráč faulován v pokutovém území a tak hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop, který prováděl Zdeněk Polepil. Jeho střelu po zemi brankář Vavruša vyrazil. Na pokyn delegovaného asistenta nechal hlavní rozhodčí penaltu opakovat, protože brankář hostů proti střele brzy vyběhl. Opakovanou penaltu opět prováděl Polepil a střelou pod břevno tentokrát nezaváhal a vyrovnal na – 2:2. Toto psychicky neunesl kapitán hostů Skalička, který vulgárními výrazy urážel asistenta rozhodčího, za což obdržel červenou kartu - viz zápis rozhodčího. Hosté i v deseti hráčích v posledních minutách zápasu nasadili k mohutnému náporu, ale domácím se s vypětím všech sil podařilo výsledek ubránit. Došlo na penalty, ve kterých byli úspěšnější hráči Fryštáku, kteří si odvážejí dva body.

"Po změně stran to dlouho vypadalo, že Fryšták znovu naplno boduje ,protože po hodině hry přidal svůj desátý gól v sezóně znovu Vavruša 0:2. Hosté ovšem závěr utkání nezvládli. Lůžkovice poslal do hry v 69 min. snižující gól dorostence Novotného a tlak v závěru dokázaly využít. Pomohlo jim též vyloučení stopera hostů Skaličky. V 86. min. vyrovnal Polepil na 2:2 z opakované penalty po nařízení AR2. Za protesty byli po té navíc ze střídačky vykázáni oba trenéři Fryštáku. V nervózním závěru a dlouhém nastavení Fryšták bod udržel. Druhý vydolovali hosté v penaltovém rozstřelu. Obě mužstva udržely po tomto kole své statistiky, Lůžkovice znovu doma ani na pátý pokus nevyhrály", hodnotí hektickou druhou půli fotbaloví činovníci z Fryštáku.

Ze zápisu rozhodčího Blažka:

Červená karta během zápasu pro hráče hostí Skaličku. Použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest, Urážka AR2: Na co si tady hraješ šuline zamrdaný...

Na penalty vyhráli hosté

Na penalty vyhráli hosté 3:4

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Ždanov, funkcionář: Ze soupeře jsme měli respekt díky jeho dosavadním výsledkům. Musíme pochválit naše hráče, kteří se snažili držet krok s favoritem soutěže. Dobře zahrála celá obrana v čele s brankářem Jenčekem, v poli Ivo Světlík a Zdeněk Polepil. Nakonec všichni odevzdali maximum pro udržení výsledku.

FC Fryšták
web FC Fryšták: Obě mužstva udržely po tomto kole své statistiky, Lůžkovice znovu doma ani na pátý pokus nevyhrály, Fryšták venku drží neporazitelnost a díky zaváhání soupeřů opět navýšil náskok na čele soutěže.

A. Jenček [-] - M. Šuba [-] - I. Světlík [-] , J. Novotný [-] , P. Čekal [-] , J. Král [-] , J. Škrabal [-] , M. Paták [-] , Z. Polepil [-] , M. Čala [-] , T. Mičola [-]