4.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Kostelecký Moravan přišel v závěru v Tečovicích o výhru a prohrál i v penaltovém rozstřelu

23

Domácí tým nastupoval s vědomím, že po dvou prohrách - těsně před koncem ztraceném utkání ve Všetulích se zálohou Holešova a disciplinárně řešeným utkáním s Mladcovou – musí zabrat, ale v cestě mu stál zkušený celek z Kostelce u Holešova.

Hosté dokázali v první půli vstřelit jednu branku

Domácí tým nastupoval s vědomím, že po dvou prohrách - těsně před koncem ztraceném utkání ve Všetulích se zálohou Holešova a disciplinárně řešeným utkáním s Mladcovou – musí zabrat. To se jim dařilo zpočátku zápasu, kdy do cca 20. Minuty měli herní převahu, dokázali si vytvořit šance, bohužel bez brankového efektu. Velké šance spálil Závoda, když sám v malém pokutovém území po centru D.Dorazína nedůrazně zakončil a Frkal , když centr Závody mu vrátil na hlavu D.Dorazín. zakončení z hranice 5m skončilo mimo Kopřivovu klec. Hosté pak vyrovnali hru a nebezpečí hrozilo hlavně po akcích Geráta, Odložilíka a Plhala podporovaných ze strany Pelikánem.  Jokl musel zasahovat po chybné rozehrávce Chovance na Plachého, kterou vystihl Plhal, ale tentokrát jeho křížnou střelu na zadní tyč kryl.  Udeřilo ale po faulu Vopatřila na půlce. Trestný kop prodložil jedn z útočníků Kostelce hlavou. Tuto akci domácí golman vyrazil, ale na dorážku Odložilíka z rohu malého pokutového území už nestačil a hosté vedli 0:1.  Domácí  ve snaze vyrovnat zvýšili tempo, ale jejich převaha končila na obraně hostí. Kostelečtí těsně před koncem Odložilíkem z hranice 18-ti metrů trefili těsně vedle domácí branky.

Domácí vyrovnali až v samotném závěru

Ve druhém poločase potáhl míč Závoda po pravé straně, dal pod sebe, ale Michal Dorazín přestřelil. Jeho bratr pak dvakrát dobře centroval z pravé strany, vše ale končilo rohovým kopem.  Hosté pak z rychlého protiútoku uvolnili Plhala na oblouku pokutového území Bivoje a ten trefil horní roh branky tak, že nedal Joklovi šanci a hosté vedli 0:2. Domácí však nesložili zbraně a do útoku zavelel Ondík.  Po akci linii D.Dorazín-Frkal-Ondík trefil posledně jmenovaný břevno Kopřivovy branky, pak fauloval Přikryl a trestný kop Závody na přední tyč poslal Ondík hlavou za záda gólmana hostí a snížil na 1:2.  Domácí trenér poslal do hry Palu, jeho dravost oživila hru domácích a ti získali převahu. V závěru při tlaku domácích měli hosté ještě dvě dobré příležitosti z brejků, domácí tyto akce ustáli a podařilo se jim vyrovnat, když v poslední minutě zápasu trefil Frkal po zemi k tyči a vyrovnal.

Na penalty vyhráli domácí

V penaltové rozstřelu v 8. sérii si sedlo štěstí k domácímu týmu a dva body putují do Tečovic.

TJ Sokol Tečovice
Vladimír Kundera, funkcionář: Příznivce domácích potěšil hlavně fakt, že i personálních problémech v obsazení postů v týmu nesložili zbraně a dokázali skoro ztracený zápas vrátit k bodovému zisku pro sebe. Opět se potvrdilo, že velké množství utkání se rozhodují v samotném závěru...

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Utkání jsme měli vyhrát, i když by to zasloužené nebylo. Necháme si vstřelit v poslední minutě branku, což se nám nestalo poprvé. Před zápasem bychom bod určitě brali, po průběhu zápasu je ale bod ztrátou.

Z. Jokl [-] - J. Plachý [-] , P. Sedláček [-] , V. Šnajdr [-] (69. R. Pala [-] ) , D. Chovanec [-] - A. Ondík [-] (80. L. Soják [-] ) , R. Závoda [-] , M. Dorazín [-] , J. Vopatřil [-] - D. Dorazín [-] , M. Frkal [-]

L. Kopřiva [-] - M. Gerát [-] - D. Marek [-] , P. Plhal [-] , T. Marek [-] , R. Šimčík [-] , R. Zmeškal [-] , S. Pelikán [-] , R. Přikryl [-] , L. Odložilík [-] , M. Hradil [-]

ŽK: 30. J. Vopatřil , 33. M. Frkal , 77. J. Plachý - 5. M. Gerát , 85. P. Plhal , 89. L. Odložilík .
Hráči zápasu: M. Frkal , D. Chovanec - P. Plhal , L. Odložilík .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: DOLEŽAL Radim - UHLÁR Ivo, SOJÁK Roman (N).