13.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

--

--

Otrokovický Baťov vybojoval v Bystřici pod Hostýnem v penaltách bonusový bod navíc

9

Do Bystřice pod Hostýnem přijeli fotbalisté z otrokovického Baťova a očekávala se poměrně vyrovnaná bitva. Začátek utkání však překvapivě patřil domácím hráčům, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. Ani to jim však v prvním dějství nestačilo a hosté srovnali po dvou trefách Pavla Krajči. V prvním poločasu tak padly čtyři branky. Ve druhém dějství se o osudu utkání rozhodovalo až v samotném závěru, domácí poslal Juráň do vedení, hosté srovnali v poslední minutě Skybou. V penaltách se více dařilo hostím.

V první půli padly hned čtyři branky

"Do Bystřice pod Hostýnem jsme opět přijeli v prořídlé sestavě bez několika hráčů základní sestavy, navíc se při rozcvičování zranil i Jakub Kašík, takže na střídačce byl do hry připraven jako jediný náhradník pouze Pavel Gerych. Přesto jsme za stálého deště začali dobře a již v 5. minutě vstřelili z rohu první gól, rozhodčí jej však pro údajný faul na brankáře neuznal. Po třiceti minutách už to však bylo 2:0 pro domácí, když nejprve Vasiljev a následně Costa potrestali chyby v naší obraně. Naštěstí jsme záhy dokázali reagovat kontaktním gólem Pavla Krajči, jenž zužitkoval ideální nahrávku mladého Adama Bršlici. V nastaveném čase prvního poločasu jsme dokonce dokázali vyrovnat, když svou druhou branku technickou střelou přidal opět Krajča. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu, diváci viděli čtyři branky a určitě se nenudili", hodnotí první půli funkcionáři Baťova.

Hosté dokázali utkání ještě zremizovat

"Druhá půle se nesla ve znamení velkého boje zejména mezi oběma vápny, na těžkém terénu se oba týmy do šancí dostávaly jen sporadicky a vše směřovalo k remízové koncovce. V 81. se však po standardní situaci prosadil důrazný Juráň a přiblížil domácím vítězství na dosah. Baťov vsadil vše na jednu kartu, na hrot vysunul stopera Pavla Bršlicu a dlouhými nákopy se pokoušel vyvinout tlak, otevřených zadních vrátek naší obrany však domácí využívali k rychlým brejkům, pojišťovací gól však ani z nejvyloženějších šancí vstřelit nedokázali, za což je žlutomodří nakonec potrestali vyrovnávací brankou v posledních sekundách dramatického zápasu. V penaltovém rozstřelu se pak Hubertovi Dvořákovi podařilo jednu penaltu chytit a jelikož všech 5 našich střelců uspělo, kýžený druhý bod si hosté odvezli do Otrokovic", viděli druhé dějství činovníci Baťova.

Na penalty vyhráli hosté

Na penalty vyhráli hosté z Otrokovic

FK Bystřice pod Hostýnem
fanoušek Bystřice p/H: O tři body jsme přišli v samotném závěru, což je velká škoda...

SK BAŤOV 1930
web Baťova: V kombinované sestavě jsme dvakrát dotahovali náskok soupeře, což se nám nakonec podařilo v samotném závěru a vyhráli jsme na penalty...

D. Juřík [-] - J. Ligač [-] , . Duarte [-] (68. L. Berky [-] ) , M. Kubík [-] (85. P. Křížek [-] ) , M. Kušík [-] (15. T. Navrátil [-] ) , D. Ondroušek [-] , R. Pumprla [-] , E. Vasiljev [-] , M. Tureček [-] , L. Juhas [-] , J. Juráň [-]

H. Dvořák [-] - M. Bína [-] , Z. Ondráš [-] , O. Žáček [-] , A. Bršlica [-] , M. Zapletal [-] , A. Skyba [-] , P. Kopřiva [-] , P. Krajča [-] , J. Novák [-] , P. Bršlica [-]

ŽK: 22. J. Juráň , 27. R. Pumprla , 90. T. Navrátil - 22. P. Bršlica , 22. O. Žáček , 81. P. Krajča , 82. M. Bína .
Počet diváků: 77. Rozhodčí: Vlk Ondřej - GARGULÁK Tomáš, NOHAVICA Radek.