12.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Exdivizní Brumov vydřel v samotném závěru výhru v Morkovicích

69. R. Zápařka , 74. M. Oplt - 16. P. Vlček , 31. M. Novák , 87. M. Novák
11

Šlágr tohoto kola se hrál v Morkovicích, kde přijel Brumov, který ještě v loňské sezoně působil v divizní skupině E. Domácí celek si v minulém kole doma vyšlápl na Provodov a věřil si i na Brumovjamy. Ti však v posledních zápasech prokazují zlepšenou formu a předvedli to i v Morkovicích. Po půli vedli Valaši již o dvě branky, domácí celek ale dokázal mohutným finišem srovnat stav zápasu. Poslední slovo však měl hostující Marek Novák, který tři minuty před koncem rozhodl o exportu tří bodů do Brumova.

Hostující celek šel v první půli do dvoubrankového vedení

"Do Morkovic jsme jeli s cílem potvrdit zlepšenou hru v posledních zápasech a hlavně neprohrát. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a od prvních minut jsme přehrávali soupeře a nepouštěli do žádných příležitostí. V 16. minutě poprvé překvapil domácího brankáře P. Vlček, kdy jeho krásná střela z dvacetipěti metrů skončila v pravém horním rohu branky. Za svou aktivitu jsme byli odměněni v 31. minutě. P. Naňák zahrával rohový kop, na který si naběhl M. Novák a zvýšil hlavou na 2:0. Ve 38. minutě musel pro svalové zranění odstoupit M. Kolář, kterého nahradil uzdravený M. Doležal", hodnotí povedenou první půli fotbaloví funkcionáři z Brumova. Po půli tak vedli Brumovjané o dvě branky a na hřišti dominovali. Čekalo se, co Morkovice předvedou ve druhém dějství, neboť jejich výkon v prvním poločasu nebyl ideální.

Hosté v samotném závěru strhli výhru na svoji stranu

"I do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a v 52. minutě mohl M. Novák dát svůj druhý gól, kdy sám před brankářem ve snaze jej přehodit minul prázdnou branku. V 63. minutě měl další příležitost na vstřelení gólu Kolouch, který po standartní situaci zakončoval nůžkami těsně vedle domácí branky. A i tentokrát platilo nedáš dostaneš. Domácí vystřídali, posílili útok o vysokého Zápařku a ten po zahrávané standartní situaci překonal hlavou T. Pjajka. Domácí od této chvíle zvýšili aktivitu a v 74. minutě bylo vyrovnáno. Zahrávaný trestný kop z levé strany T. Pjajko jen vyrazil před sebe a Oplt dorazil míč do prázdné brány. V 82. minutě po dalším zahrávaném trestném kopu domácích T. Pjajko zázračně vytáhl míč z pravé šibenice. V 87. minutě zahrával P. Naňák rohový kop a opět našel M. Nováka, který hlavou vstřelil svůj druhý gól zápasu a rozhodl o našem vítězství 3:2", hodnotí druhý poločas brumovští činovníci.

FC Morkovice
Dominik Knap, hráč: Začátek zápasu byl velice špatný, chyběl nám důraz v osobních soubojích a rychlost při odražených balónech a soupeř toho využil. Po první půli vedl Brumov už 2:0, ale ve druhé půli jsme změnili rozestavení a na hrot poslali Radima Zápařku, to přineslo tlak a snížení na 2:1. A to nás nakoplo a vyrovnali jsme, poté přišla naše nejméně oblíbená část zápasu, poslední minuty do konce zápasu a v 85. minutě jsme inkasovali na konečných 2:3, což je určitě škoda...

FC Brumov
web Brumova: Těžký zápas jsme nakonec zvládli, i když jsme prohospodařili dvoubrankový náskok.

D. Jarka [-] - O. Petráš [-] , D. Prachař [-] , D. Hradil [-] , J. Smažinka [-] - D. Judas [-] (64. R. Zápařka [-] ) , J. Kapounek [-] , K. Chalupa [-] - D. Tesař [-] , D. Knap [-] , M. Oplt [-]