10.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Nevšová načepovala Boršicím desítku, kanonýr Tomšů dal pět branek

10

Nováček z Nevšové v minulém kole přivezl jeden bod z Bystřice pod Hostýnem a v duelu proti Boršicím byl jasným favoritem. Hosté se museli v utkání obejít bez zkušeného Filipského, který byl vyloučen v souboji s Hlukem. Domácí od začátku utkání dávali najevo, kdo je na hřišti pánem a po půli vedli už o pět branek. Vraždění neviňátek pokračovalo i po přestávce a diváci v Nevšové se nakonec dočkali i vytoužené desítky. Střelecká forma se vrátila Vaškovi Tomšům, který sám nasázel Boršicím pět banánů.

Domácí tým dal v první půli pět branek

Utkání v Nevšové bylo před utkáním v očích fotbalových odborníků považováno za jasnou záležitost domácího týmu, což se nakonnec do písmenka potvrdilo a hosté z Boršic nakonec odjížděli s desetibrankovým přídělem. "Zápas začal naším tlakem a už v 8. minutě jsme se dostali do vedení, kdy se po přihrávce Petra Karmazína trefil Vašek Tomšů. I nadále jsme měli herní převahu a dokázali postupně skórovat, trefil se Roman Vašička, Milan Mujkoš a poločas tak skončil naším vedením 5-0. Nevšovskou kanonádu neatačila obrana hostí zachytávavat a omlazený celek hostí na svého vyspělejšího soupeře prostě neměl", hodnotí první nevšovští fotbaloví  funkcionáři.

Brankostroj domácích pokračoval i po přestávce

Ve druhém poločasu to byla opět jednoznačná záležitost domácího týmu, i když ten ve své nátlakové hře trošku povolil, i tak se nakonec spokojení diváci vytoužené desítky dočkali. "Druhá půle začala vlažněji, polevili jsme a soupeř to dokázal potrestat a korigoval na 5-1. To bylo ale ze strany hostů vše, do konce zápasu se nám podařilo skórovat ještě 5x a uzavřeli jsme skóre utkání na 10-1. Nyní nás čekají dvě těžká utkání na půdě hostů, nejdříve zavítáme do Hluku a následně do Provodova. Povinné vítězství jsme doma zvládli, nyní se musíme soustředit na dvě těžká utkání na půdě hostů", hodnotí druhou půli funkcionáři z Nevšové.