8.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Holešov si doma jasně poradil s torzem Juřinky

9

Do Holešova zavítali fotbalisté z valašské Juřinky, kteří po minulé porážce od Nevšové, museli řešit potíže se sestavou. Domácí tým si po dobrém výkonu v Brumově na svého hosta věřil a na hřišti to dával od začátku jasně najevo. Domácí v první půli rozvlnili síť hostujícího brankáře jenom jednou, když své další šance neproměnili. Ve druhé půli už bylo na hrací ploše jen jedno mužstvo a domácí svoji převahu vyjádřili i brankově a připsali si zaslouženě tři body.

Domácí Bivoj šel do vedení

Hosté z Juřinky v minulém kole doma nestačili na nováčka z Nevšové, ale před odjezdem do Holešova museli řešit problémy se sestavou, která byla nakonec značně kombinovaná. Holešov podal v Brumově velmi dobrý výkon, ale na body nakonec nedosáhl, ale v duelu s Juřinkou byl jasným favoritem. Domácí Holešov šel po vítězství v zápasu už od začátku a za první půlhodinu zápasu neproměnili své gólové šance ani Křenek a ani Sumec. Až ve 33. min. lobem přes brankáře hostí upravil skóre Josef Křenek, když proměnil svou čtvrtou šanci na vstřelení branky a dal na 1-0. Domácí celek se pořád tlačil před bránu Juřinky, ale stav se neměnil. V první půli byli domácí jasně lepším týmem, ale dopláceli na proměňování šancí, nakonec Křenek přeci jen protrhl svoji střeleckou smůlu a poslal domácí do vedení.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili tři branky

Hosté odjeli do Holešova pouze s dvanácti hráči. V základní sestavě byli mladíci Žemla s Machem a na lavičce Filip Novák, který se vrátil z divizních hranic a do hry se dostal na posledních dvanáct minut. K jasné výhře se domácí propracovali ve druhém poločase. Hned po změně stran se po pěkné kombinační akci zvyšoval na 2-0 Vojtěch Matulík. Hosté se dostávali na polovinu soupeře sporadicky a soustředili se pouze na bránění, což se jim docela dařilo až do 80. min. kdy zvyšoval na 3-0, Jakub Dubec. Svůj výborný výkon v zápase završil gólem Jakub Chudárek a upravil skóre na konečných 4-0. Vítězství domácích bylo naprosto zasloužené, Holešov šel svým výkonem jednoznačně za vítězstvím a po třech kolech bodoval naplno.

SFK Elko Holešov
web Holešova: Zasloužená výhra domácích, který byl od začátku lepším týmem a po třech kolech konečně bodoval naplno.

TJ Juřinka
fanoušek Juřinky: V okleštěné sestavě jsme s kvalitním soupeřem na body pomýšlet nemohli..

M. Oral [-] - J. Dubec [-] , J. Křenek [-] , A. Vymětal [-] , M. Olša [-] , V. Matulík [-] (83. R. Paštěka [-] ) , R. Sumec [-] (75. F. Kotas [-] ) , M. Bejtkovský [-] (83. M. Roubalík [-] ) , D. Čep [-] , M. Charuza [-] , J. Chudárek [-]