4.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Starý Jičín potvrdil roli favorita

4

report...

Těžký nedělní zápas ve Starém Jičíně odehrála Ostravice ve třetím kole sezóny. Domácí byli v laufu, dvakrát vyhráli 5:0, k tomu třikrát ve svém okresním poháru a my pro ně neznamenali další hrozbu. Dostali jsme také pět branek  a odjeli odsud s prázdnou. Museli jsme se vyrovnat opět s absencí naší brankářské jedničky, kterou tentokrát nahradil mladík Lukáš Blažek, který si opravu prožil těžkou premiéru. Ovšem nezklamal, s těmi góly se toho moc dělat nedalo. Domácí na nás vletěli po svém a hned v prvním pěti minutách zahrávali asi čtyři rohy. Žádný se neujal a naše šance Platoše z 6. minuty nebyla využita. Kdoví jak by utkání probíhalo, kdyby tutovku z 8. minuty proměnil O. Stonavský. Po kombinaci se k němu míč ve vápně dostal a stačilo trefit odkrytý prostor, ovšem střela končí na levé tyči. To nás mohlo mrzet, protože v 16. minutě nepokryjeme centr do vápna a domácí hráč z boku hlavičkou otevírá skóre. A horší to pro Ostravici bylo po dvaceti minutách, když záložník Starého Jičína z nějakých třiceti metrů střílí a míč končí v naší sítí podruhé. Start pro našeho mladého brankáře to ideální nebyl, ale těžko mu něco vyčítat. Poté se Ostravice trochu zvedla, chtěla kontaktní brankou se dostat zpět do zápasu, ale pozorná obrana Jičína a hlavně vysoký presing na naší rozehrávku, nám toho moc nedovolil. V 32. minutě opět nepokryjeme nákop do vápna, ale tentokrát Blažek zákrokem zachraňuje. O chvíli později chytá vyráží střelu z přímého kopu. Hodně diskutabilní moment přichází v 43. minutě, kdy útočíme do otevřené obrany hostí, jejich krajní obránci zůstali stát a čekali přihrávku do ofsajdu, ale Stýskala to vzal na sebe, obešel na jejich polovině i posledního obránce, který jej úmyslně stáhl rukou, ovšem červené karty jsme se nedočkali. Odcházíme tedy do kabin za stavu 2:0 pro favorita zápasu...

Cíl byl jasný, zkusit s utkáním něco udělat a vstup do druhé půle se vyvedl na jedničku. V 48. minutě totiž Stýskala snižuje. Jeho střelu z hranice vápna brankář nemohl moc vidět a míč zapadl přesně k pravé tyči. V 50. minutě po kombinaci míří střídající Horňák mimo. Domácí ale byli stále nebezpeční, jejich brejk z 55. minuty naštěstí netrefuje branku. Bohužel nám tu dnes chybělo i trochu štěstí, v 63. minutě velkou šanci Jičína skvěle chytá Blažek, ovšem míč se odrazil od zad našeho obránce zpět na nohu domácích a nebyl problém skórovat. To nás opět zlomilo, v 70. minutě dvakrát zachraňuje Blažek, ale poté jsme v obraně zaspali, jejich hráč přihrál před branku na zcela volného spoluhráče a s tím se dá těžko něco dělat. Jiskru naděje o dvě minuty později vykřesala kombinace Mariána a Lukáše Ledvoňů, a druhý jmenovaný, po chvíli co střídal, snižuje na 2:4. To byla ale jen chvíle naděje, jelikož pátý gól byl jak přes kopírák toho čtvrtého, opět nákop za obranu, zaspali jsme, přihrávka před branku a dorážka do prázdné. Poslední pěknou akcí byla naše třetí branka, kdy záloha pěkně našla za obranou Stýskalu, který nedal brankáři šanci. To bylo vše a tak ze Starého Jičína odjíždíme z porážkou 5:3....