5.kolo, Moravskoslezský | 1.B třída sk. C, 2018-2019

--

Dolní Lutyně smetla Václavovice sedmi brankami

45. . Macko (vl.) , 47. R. Kozel - 36. P. Pěgřim , 42. M. Macháček , 49. T. Havlásek (p.) , 56. N. Pecha , 77. N. Pecha , 78. R. Novotný , 87. R. Witásek
5

Dolní Lutyně zůstává i po čtvrtém kole stále stoprocentní. Tentokrát si odvezla body ze hřiště Václavovic

Poločasové skóre bylo milosrdné

V sobotním utkání na hřišti Václavovic se začátek odehrával  v podstatě ve středu hřiště . Po vzájemném oťukávání hosté od 20. minuty převzali iniciativu, dostávali se do šancí. Brankami Pěgřima ve 36. a Miroslava Macháčka ve 42. min. se ujali vedení 2:0. Za několik okamžiků docílili třetí branku, kterou však z nepochopitelných důvodů hlavní arbitr neuznal. Rozhodnutí rozhodčího se divili všichni přítomní, včetně domácích. Hosty ač těsně před odchodem do šaten vedli 2:0, to rozhodilo natolik, že domácí ještě před koncem prvního poločasu snížili ve 45. min. na 1:2 vlastní brankou Lutyňáků.

Show v podání Lutyně

U hostí slabší chvilka měla pokračování, vybrali si ji v podstatě všichni hráči hostí včetně golmana,  i na začátku 2. poločasu. Domácí plně využili nepochopitelného výpadku ve hře hostí.  Ve 47. minutě srovnali na 2:2. Naštěstí, celek Dolní Lutyně se z nepřiznívého vývoje zápasu rychle otřepal, přišpendlil domácí před jejich branku. Přetížená obrana domácích zmatkovala, dopustila se nedovolené hry a výsledekem byla penalta, kterou ve 49. minutě proměnil Tomáš Havlásek. Od této chvíle na hřišti dominoval celek hostí, vtřelil další 4 branky, postupně v 56. a 77. minutě Nikolas Pecha, v 78. Roman Novotný a skore na 7:2 uzavřel v 87. minutě střídající René Vitásek.

TJ Sokol Dolní Lutyně
Begany Lubomír (asistent trenéra): Celek Dolní Lutyně zvítězil zcela zaslouženě, byť si vybral víc, než slabou chvilku svoji nekoncentrovanosti na rozhraní poločasů. Vítězství Dolní Lutyně mohlo být daleko výraznější. Bohužel nevyužila však, zejména ve druhém poločase, několik dalších vyložených šancí.