11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Bolatice nadělily Vřesině kanára

16

Bolatice si porci šesti gólů rovnoměrně rozložily do obou poločasů.

Bolatice nadělily ostravské Vřesině šest banánů, přičemž při přesnější mušce mohly klidně docílit magické desítky. V úvodních šancích zamířili Ballarin se Šulou kousek nad břevno. V 16. minutě už domácí borci slavili, když vybojoval Kotík balon pro Sebralu, po jehož pasu se prosadil Obrusník – 1:0. Vzápětí se vyšrouboval do vzduchu Gaida, ale hostující branka mu byla poněkud malá. Bolatice toho dlouho nelitovaly, neboť hned ve 24. minutě předal Šula míč Sebralovi, který prozkoušel gólmana Köhlera a Monsberger při dorážce pálil nekompromisně pod víko – 2:0. V další slibné příležitosti poté pohořel Ballarin, když po kombinaci Petra Langera a Obrusníka pouze vyprášil rukavice připraveného Köhlera. Třetí hořkou pilulku Vřesina spolkla ve 34. minutě. Obrusníka faulovali těsně před šestnáctkou a Sebrala poslal balon krásně přes zeď – 3:0. Na časomíře pak naskočila 53. minuta, když se po nedovoleném zákroku na Šulu postavil Sebrala k dalšímu nadějnému trestňáku a znovu prokázal vytříbenou kopací techniku – 4:0. V dalších fázích zápasu řádil především Obrusník, který sice nejprve zazdil několik tutovek, aby nakonec dosáhl hattricku. Lví podíl měl na tom Petr Langer, když dvakrát úspěšně asistoval. Po výsledku 6:0 se tedy hosté vraceli zpět do Ostravy jako zmoklé slepice.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Podali jsme super výkon. Kluky musím pochválit, protože hráli výborně a fotbalem se doslova bavili. Vřesina mě naopak zklamala, protože působila dost odevzdaným dojmem. Už po prvním poločase jsme mohli vést pětigólovým rozdílem. Hosté naopak pořádně nevystřelili na naši branku. Fakt se mi to líbilo.“