11.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Mokré přetlačily Darkovičky

15

Darkovičky snížily dvěma góly až za stavu 4:0.

Darkovičkám dopolední termín zápasu vyloženě nesvědčil, když zřejmě ještě byly myšlenkami v postelích. Hosté poprvé zpytovali svědomí ve 2. minutě. Přízemní centr Pavla Galvase propadl na zadní tyč ke Košnovskému a ten propasíroval balon do sítě – 1:0. Mokré Lazce si znovu vylepšily náladu po parádním voleji Pavla Galvase, který vměstnal odražený míč nekompromisně pod břevno – 2:0. Ve 22. minutě už by na hosty nikdo nevsadil ani zlámanou grešli. Pavel Galvas zakroutil roh na hlavu nikým nehlídaného Líbaře a gólman Preisler potřetí inkasoval, aniž by si sáhl na balon – 3:0. Zanedlouho Pavel Galvas nezištně uvolnil Žurka, který ztroskotal na Preislerovi. Defenziva Darkoviček si vybrala slabší chvilku rovněž ve 33. minuta, kdy si Košňovský naběhl na roh Pavla Galvase a Šimeček hlavičkoval těsně nad břevno. Domácí fanoušky poté roztleskala rovněž dělovka Mičky. Hosté mohli vykřesat jiskérku bodové naděje při příležitostech Moravce anebo Jamnického, ale ti vůbec netrefili mokrolazeckou svatyni. Druhá půle nejprve nabídla famózní přímák Pavla Galvase, který ze dvaceti metrů nádherně vymetl šibenici – 4:0. Ve zbytku utkání však domácí evidentně polevili, čehož Darkovičky využily k odvrácení ostudy. Nejprve prostrčil Blaha balon Moravcovi a ten korigoval na 4:1. V samém závěru načasoval Kremzer dlouhý pas na Moravce a Jamnický hlavou přehodil brankáře Kovalíka – 4:2. Ještě větší drama pak odmítl právě Jamnický, když zahodil sólový nájezd.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Darkovičky mě dost zklamaly, protože přijely úplně odevzdané. Nám samozřejmě hodně pomohly rychlé góly, když bylo vlastně po úvodní půlhodině rozhodnuto. Ve druhém poločase už jsme za stavu 4:0 hodně polevili. Vzadu jsme vymýšleli blbosti a soupeř naše chyby využil ke snížení. Získali jsme důležité body.“

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Náš přístup k zápasu byl katastrofální. Bylo vidět, že se zřejmě včera podcenila příprava. Hráli jsme opravdu otřesně, takže jsme si nezasloužili bodovat. Před Mokrými Lazci naopak smekám klobouk, protože předvedly obrovské nasazení a srdíčko. My se nad sebou musíme zamyslet a pořádně si promluvit.“

R. Kovalík [-] - R. Šimeček [-] , J. Žurek [-] , P. Galvas [-] , A. Hiemer [-] , D. Líbař [-] , P. Wojnar [-] (75. A. Novák [-] ) , T. Kosňovský [-] , J. Garba [-] , D. Exner [-] , F. Mička [-] (46. K. Lomozník [-] )

T. Preisner [-] - L. Moravec [-] , R. Kempný [-] (58. V. Mikula [-] ) , M. Jamnický [-] , A. Zlotý [-] (46. M. Gai [-] ) , P. Kremzer [-] , P. Turanský [-] (46. O. Diviš [-] ) , P. Buchvaldek [-] , M. Bláha [-] , P. Adamčík [-] , L. Lindovský [-]

ŽK: 61. R. Šimeček , 65. D. Líbař .
Počet diváků: 118. Rozhodčí: KOLEČKÁŘ Antonín - MORAVEC Roman, TVRDÝ Zbyněk.