7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Zápas byl zrušen

Slavkov přehrál Suché Lazce

19

Slavkov po poločase vedl o jednu branku, a své vedení navýšil po pauze ještě o jednu branku.

Fotbalisté Slavkova se prosadili již ve 3. minutě, kdy z rohu šestnáctky napřáhl Král a parádní dělovku otřel o břevno – 1:0. Vzápětí Nevlud šikovně uvolnil Rohovského, který protáhl gólmana Lukšu. Strážce hostující svatyně si následně poradil i s jedovkou Malčeka. Suché Lazce potěšila 15. minuta, kdy fatálně chyboval Klement, protože nedokázal zpracovat jednoduchý balon a Adamčík propálil brankáře Machel – 1:1. Obrovské hrubky se však nevyvarovali ani hosté. Po nákopu Dietricha se Lukša srazil s Kozelkem, takže Rohovský měl značně usnadněnou úlohu – 2:1. Hosté reagovali skákavým pokusem Křižáka, ale větší šanci si pak vypracovali domácí. Po úniku Nevluda ovšem Malček s Borunským neuspěli. Ve 39. minutě Slavkov rozebral soupeře do posledního šroubku, jenže Borunský místo střely ještě hledal obsazeného Malčeka. O pár vteřin později načechral Rohovský centr na Malčeka, který opět zaměstnal Lukšu.  Z následného rohu Krále poté Dietrich hlavičkoval těsně nad břevno. Krátce po přestávce se dral do slibné příležitosti Rohovský, v tísni však překopl hostující kasu. Suché Lazce potřetí zpytovaly svědomí v 57. minutě. Nevlud vyslal do sóla Borunského, který sice Lukšu nepřekonal, ale levačka Krále se nemýlila – 3:1. Na opačné straně se snažil korigovat Adamčík, jenže našel pouze náruč připraveného Machela. Potlesk slavkovských fanoušků si vzápětí vysloužil Schneider, který kroutil přímák do šibenice, ale Lukša zachránil. Tečku za nedělním duelem poté udělala nepřesná rána domácího Gračanina.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Klukům jsem v kabině říkal, že se hraje o šest bodů. Suché Lazce jsme chtěli nechat v tabulce za námi, což se nám naštěstí podařilo. V prvním poločase se mi to ale moc nelíbilo. Nebyli jsme důrazní a pohybliví, když jsme nedokázali využít pomalejších obránců soupeře. Druhý poločas už byl o něčem jiném, když se nám dařila hra po křídlech. Klidně jsme mohli zvítězit vyšším rozdílem.“

TJ Suché Lazce
Lukáš Lenc, hráč a předseda TJ Suché Lazce: „Jsem hodně zklamaný. Na hřišti jsme vůbec nebojovali. Vypadalo to, že je nám vlastně jedno, jakým výsledkem zápas skončí. Navíc jsme se dopouštěli hloupých chyb, když jsme soupeři na dva góly vlastně nahráli. Situace začíná být kritická. Jde vidět, že jsme na I. A třídu nebyli dostatečně připraveni. Mezi touto soutěží a I. B třídou je velký skok.

J. Machel [-] - P. Rohovský [-] (76. T. Marek [-] ) , R. Hendrych [-] , Z. Nevlud [-] (80. M. Němčík [-] ) , J. Král [-] (85. D. Zeman [-] ) , T. Dietrich [-] , T. Rubý [-] , M. Hruška [-] , J. Borunský [-] (62. J. Schneider [-] ) , B. Malček [-] (68. D. Gračanin [-] ) , R. Klement [-]

Z. Lukša [-] - F. Balda [-] , D. Lebeda [-] (68. R. Kulaga [-] ) , R. Křižák [-] , D. Laub [-] (5. V. Kožušník [-] ) , D. Kostka [-] , M. Adamčík [-] , L. Lenc [-] , M. Havelka [-] , P. Kozelek [-] , T. Herudek [-]

ŽK: 89. D. Gračanin - 51. V. Kožušník , 63. T. Herudek , 68. P. Kozelek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: MATĚJEK Vojtěch - SZKUTA Petr, BEDNÁŘ Marcel.