7.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Soupeři se rozešli smírně

12. M. Rolný , 66. P. Čunta - 28. E. Peterek , 45. J. Heger
18

Po polčase vedly Kravaře o jeden gól. Ve druhém stačily Heraltice srovnat krok.

Bitva mezi dvěma trenéry Štěpány skončila výsledkovým smírem. V prvním poločase tahaly za delší konec provazu Kravaře, jenže příležitosti Těžkého a Nestroje vyzněly do ztracena. Skóre se tedy měnilo na odvrácené straně fotbalové šachovnice. Ve 12. minutě oslovil Adam Rolný diagonálním pasem Fojtíka, který balon sklepl Miroslavu Rolnému a ten zamířil z hranice šestnáctky přesně k tyči – 1:0. Hosté ovšem neházeli flintu do žita, když dvakrát zaúřadoval rychlonohý Pavelek. Nejprve uviděl Pavelek ve vápně Peterka, který úspěšně dorážel míč do sítě – 1:1. Pár vteřin před přestávkou Pavelek znovu utekl po levém křídle a Heger s tečí bránícího Glogy otočil na 1:2. Hosté zlobili i ve druhém dějství, jenže potřebná pojistka nepřišla. Nestroj zpackal sólový nájezd, Barcal pálil z výhodné pozice příliš vysoko a dělovka Těžkého dokonce přistála na spojnici břevna a tyče. Velké Heraltice prokázaly lepší produktivitu. V 66. minutě načechral Zemborski svou standardku na Čuntu, jehož pohyb nezachytil Pavelek a začínalo se prakticky od nuly – 2:2. V hektickém finiši mohli domácí rozhodnout o svém vítězství, jenže Adam Rolný správně nesešteloval mušku.

TJ Sokol Velké Heraltice
René Štěpán, trenér Velkých Heraltic: „Bod je pro nás dobrý, protože Kravaře se představily ve výborném světle. Hosté byli technicky velmi silní na míči a navíc strašně rychlí. Jsme rádi, že jsme dokázali alespoň vyrovnat. V závěru jsme dokonce mohli rozhodnout, ale to by bylo pro soupeře kruté. Chtěl bych pochválit brankáře Kubánka, který nám na poslední chvíli vytáhl trn z paty. Chytal po pěti letech a předvedl několik výborných zákroků.“

Městský FK Kravaře
Karel Štěpán, trenér Kravař: „Podle mého názoru jsme ve Velkých Heralticích ztratili dva body. Byli jsme lepším mužstvem, vytvořili jsme si hodně šancí, jenže nakonec to skončilo remízou. V prvním poločase jsme sice brzy prohrávali, ale pak jsme to zaslouženě otočili. Hodně mě štve vyrovnávací gól, protože jsme si nepohlídali standardní situaci soupeře. Byla to hloupá chyba.“

M. Kubánek [-] - J. Gloga [-] (83. V. Kocián [-] ) , D. Šimon [-] , J. Otipka [-] (75. J. Richter [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] (88. M. Štěpán [-] ) , K. Fojtík [-] (67. D. Zvardoň [-] ) , A. Rolný [-] , M. Zemborski [-] , M. Návrat [-] (46. J. Piatkevič [-] ) , P. Čunta [-]

T. Mosler [-] - J. Barcal [-] , P. Ferenz [-] , J. Gattnar [-] - M. Pavelek [-] (79. M. Hahn [-] ) , J. Heger [-] , M. Schreier [-] (63. V. Koneczný [-] ) , V. Těžký [-] , K. Nestroj [-] , M. Czerný [-] (72. D. Kahler [-] ) - E. Peterek [-] (90. T. Miketa [-] )

ŽK: 24. M. Rolný , 82. P. Čunta - 48. M. Schreier , 86. V. Těžký , 88. J. Gattnar .
Počet diváků: 200. Rozhodčí: PASTERČÁK Jozef - ČECHÁČEK Petr, JANÁČ David.