6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Vřesina porazila Slavkov

21

Domácí dali v první půli dva góly, a ve druhé přidali ještě jeden.

Vřesina od začátku pálila jako u Verdunu, jenže střelecké pokusy Uhlíka, Tomáše Hruzíka anebo Nováka přeplachtily břevno. Rovněž Slavkovu chyběla přesnější mušku, o čemž mohli hovořit třeba Rohovský s Markem. Nerozhodný stav trval do 21. minuty, kdy našlápl k útočnému výletu domácí stoper Majkut a Uhlík překonal bezmocného Gavendu – 1:0. Slavkovského gólmana potom dvakrát prověřil agilní Uhlík a druhou trefou Vřesiny zaváněla i příležitost Hlouška. Ve 36. minutě si hosté znovu zhluboka oddechli, protože Demko zblízka ztroskotal na Gavendovi a dorážka Antonína Uhlíka směřovala těsně vedle slavkovské kasy. Na opačné straně Král šikovně uvolnil Borunského, ale brankář Köhler vytáhl balon do zámezí. Těsně před závěrečným hvizdem se tedy znovu radovali borci z Vřesiny. Wilk zakroutil standardku do malého vápna, kde číhal nikým nehlídaný Majkut, který krásným volejem vymetl šibenici – 2:0. Ve druhém dějství už se útočné hody nekonaly. Z oboustranné nudy nejprve vybočila slabá hlavička domácího Livara a podobně propagační střela slavkovského kapitána Hrušky. Hosté definitivně rezignovali pět minut před závěrečným hvizdem. Janita kopal standardku, po níž Gavendovi vypadl míč z náručí, a Hloušek měl značně usnadněnou úlohu – 3:0.

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „První poločas byl z naší strany úplně mrtvý. Za soupeřem jsme zaostávali v důrazu a naše hra postrádala myšlenku. Vřesina hrála jednoduchý fotbal, když nakopávala míče dopředu, kde vyhrávala osobní souboje. Po přestávce jsme zvýšili agresivitu a pohyb, jenže směrem dopředu jsme byli stále bezzubí. Vlastně jsme si nevypracovali pořádnou šanci.“