6.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Kobeřice rozhodly po pauze

46. R. Wirth , 76. A. Kubný , 78. A. Kubný
21

Kobeřice vsítily po přestávce tři góly a vyhrály.

Kobeřice na domácím trávníku splnily úlohu favorita, i když ke třem bodům nevedla jednoduchá cestička. Výčet zajímavých momentů musíme začít u tečované rány Kubného, ale pak se domácí střelecky odmlčeli. Až ve 23. minutě vnikl do šestnáctky Kubný a nechal vyniknout gólmana Pasterňáka. Za pár vteřin se zjevil ve výhodné pozici Robin Wirth, jenže v klíčovém momentu promáchl. Suché Lazce se samozřejmě nechtěly nechat zahanbit, ani příležitosti Adamčíka, Vlhy anebo Baldy ovšem změnu skóre nepřinesly. Po přestávce se však na úvodní gól čekalo pouze pár vteřin. Kobeřický Čujek totiž vyslal do sólového nájezdu Robina Wirtha, který zachoval ledový klid – 1:0. Hosté usilovali o okamžitou odpověď, ale Kostka s Kožušníkem pohořeli na spolehlivém brankáři Štencelovi. V dalších fázích zápasu úřadoval především Petr Stuchlík, když svým týmovým parťákům adresoval několik skvostných centrů. Ševior ještě selhal, ale poté opakovaně rozvlnil síť kobeřický šikula Kubný. Nejprve se perfektně položil do voleje a vzápětí se neméně krásně vyšrouboval do vzduchu, takže průběžný stav zněl 3:0. Vše následně uzavřela nepřesná hlavička domácího Radima Stuchlíka.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Získali jsme povinné tři body, ale naše vítězství se nerodilo jednoduše. Hlavně v prvním poločase jsme strašně kazili, když jsme byli velmi nepřesní. Houževnatý soupeř statečně bojoval, takže jsme si na góly museli počkat až do druhé půle. Byl to typický zápas o prvním gólu. Fakt jsme se trápili, ale na to už se historie nebude ptát.

TJ Suché Lazce
Lukáš Lenc, hráč a předseda TJ Suché Lazce: „Upřímně musím uznat, že jsem měl z tohoto zápasu docela obavy, protože jsme do Kobeřic odcestovali v oslabené sestavě. Výkonem jsme ovšem mile překvapili. V prvním poločase jsme byli favorizovaným domácím úplně vyrovnaným soupeřem. Do druhé půle jsme bohužel vstoupili katastrofálně, takže jsme to pak museli otevřít.“

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (13. J. Čujek [-] ) , P. Ševior [-] , A. Kubný [-] , P. Stuchlík [-] , P. Mezera [-] (69. R. Stuchlík [-] ) , F. Kollek [-] , R. Wirth [-] (61. D. Petroš [-] ) , J. Buchta [-] , R. Wirth [-]

L. Pasterňák [-] - M. Havelka [-] , F. Balda [-] , D. Lebeda [-] , T. Herudek [-] , D. Kostka [-] (80. R. Kulaga [-] ) , V. Kožušník [-] , M. Adamčík [-] (67. V. Šlesinger [-] ) , O. Vlha [-] , L. Lenc [-] , R. Křižák [-]

ŽK: 68. P. Mezera .
Počet diváků: 190. Rozhodčí: KIELAR Jakub - BORÁŇ Ondřej, SMETANA Patrik.