4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

--

Darkovičky otočily skóre

22

Slavkov šel brzy do vedení, ale Darkovičky ještě před pauzou vyrovnaly, a těsně před koncem vybojovaly tři body.

Fotbalisté Slavkova sice vyrazili do Darkoviček bez sedmi hráčů, ale na soupeře vlétli jako uragán. Pokus Nevluda ještě směřoval nad břevno, jenže v 5. minutě už hosté slavili. Rohovský perfektně odcentroval do šestnáctky, kde nikým nepokrytý Borunský zkušeně napnul síť – 0:1. V další příležitosti Slavkova zamířil Jan Král těsně vedle. Poté ovšem Borunský lajdácky přišel o balon a Bajger z poměrně velké dálky rozezvonil břevno. Hosté se přihlásili o slovo zásluhou Hendrycha, který sice skóroval, ale sudí odmávali ofsajd. O pár vteřin později podnikli rychlý kontr Jonáš Král s Hendrychem, jenže Rohovský měl ve stoprocentní šanci vychýlenou mušku. Deset minut před přestávkou si však dávali přednost slavkovští stopeři Malček s Rubým, mezi které vběhl Bajger a po kontaktu s gólmanem Holušou se ocitl na zemi. Rozhodčí Seipel odpískal penaltu, kterou celkem s přehledem proměnil Turanský – 1:1. Domácím okamžitě narostla křídla, když Bajger s Lindovským nechali vyniknout Holušu. Darkovičky úřadovaly i zkraje druhé půle. V 51. minutě prosvištěl Bajger kolem statického Rubého, zpětným pasem našel volného Mikulu, jenže Holuša předvedl fantastický zákrok. Na opačné straně nabral rychlost Nevlud, Rohovský přistavil míč Hendrychovi, ale brankář Preisner spolehlivě zakročil. Domácí reagovali nebezpečným výpadem Turanského. Čtvrthodinku před závěrečným hvizdem se drbali za ušima hosté, když Hendrych po akci Schneidera z pětky přepálil břevno. Rozhodující moment tedy nastal v 82. minutě. Jamnický nejprve polaskal tyčku, aby pak Bajger vracel balon do ohně a Adamčík přetlačil nedůrazné slavkovské zadáky – 2:1.

FK Darkovičky
Roman Divina, trenér Darkoviček: „Kluky jsem upozorňoval na to, že Slavkov nesmíme za žádnou cenu podcenit. Hosté rozhodně prokázali svou kvalitu, když byli na začátku pohyblivější a zaslouženě šli do vedení. Nám potom pomohla penalta, zatímco hosté se trošku dostali do útlumu. Podle mého názoru jsme chtěli vyhrát kapánek více než Slavkov. Třech bodů si vážíme.“

TJ Sokol Slavkov
Tomáš Rubý, trenér Slavkova: „Chtěli jsme hrát po zemi, což se nám v prvním poločase dařilo. Po krásné akci jsme se navíc ujali vedení. Po vyrovnávací brance soupeře však na nás spadla deka a naše mezihra byla slabší. Oba góly jsme bohužel soupeři doslova nabídli, když jsme si neporozuměli v obraně. Přesto chci kluky pochválit, protože podali kvalitní výkon. Zápasu by více slušela remíza.“

T. Preisner [-] - P. Adamčík [-] , M. Jamnický [-] , P. Kremzer [-] (79. R. Kempný [-] ) , L. Lindovský [-] , P. Buchvaldek [-] , M. Bajger [-] , R. Wicker [-] , V. Mikula [-] (55. O. Diviš [-] ) , M. Bláha [-] , P. Turanský [-] (87. L. Moravec [-] )

F. Holuša [-] - J. Král [-] (61. T. Marek [-] ) , P. Rohovský [-] , Z. Nevlud [-] , J. Král [-] , R. Hendrych [-] (80. J. Lazecký [-] ) , J. Schneider [-] , M. Hruška [-] , J. Borunský [-] , B. Malček [-] , T. Rubý [-]

ŽK: 41. L. Lindovský , 84. P. Adamčík - 55. J. Schneider , 61. T. Rubý .
Počet diváků: 110. Rozhodčí: SEIPEL Jiří - PORUBEK Václav, ŠAFRÁN Martin.