4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Mokré Lazce rozhodly v poslední minutě

11. D. Půda (p.) , 40. P. Galvas , 90. P. Galvas - 49. K. Krása , 68. P. Ďurica
22

Domácí sice vedli o dvě branky, ale hosté srovnali. Rozhodl tak v poslední minutě domácí kanonýr Galvas.

Na začátku zápasu si Mokré Lazce musely připadat jako na kolotoči. Hned po pár vteřinách se objevil v tutovce hostující kapitán Šesták, ale gólman Kovalík si připsal vynikající zákrok. Vzápětí se pověsil do vzduchu Ďurica a zachvělo se břevno. Nápor Fulneku pokračoval chytrou kolmicí Šestáka na rozběhnutého Vašinu a Kovalík se znovu zaskvěl. Na opačné straně se před Líbařem uvolnila dálnice, jenže také brankář Rozsypal čaroval. V 11. minutě už neměl nárok, protože se po ruce hostů kopala penalta a Půda ukázal pevné nervy – 1:0. O sedm minut později vystřihl krásné nůžky Ďurica a orazítkoval spojnici mokrolazecké kasy. Fulnek nadále lačnil po vyrovnání, ale hlavičce Radima Krásy scházela přesnost a pumelici Vašiny zlikvidoval výborný Kovalík. Znovu se tedy uplatnilo nesmrtelné fotbalové pravidlo „nedáš – dostaneš“. Pět minut před přestávkou Karel Krása fatálně namazal Žurkovi, který předal míč Pavlu Galvasovi a ten slabší pravačkou zamířil nekompromisně do šibenice – 2:0. Hosté se ovšem nevzdávali a ve druhé půli ještě přitopili pod kotlem, takže domácí nevěděli, kam dříve skočit. Karel Krása nejprve po rohu odčinil své předešlé zaváhání, když razantní hlavičkou korigoval na 2:1. Pak si navíc Šimeček nepočínal zrovna důrazně a Ďurica úplně smazal náskok domácích – 2:2. Fulnek chtěl následně strhnout vedení na svou stranu, ale znovu se od něj odklonila štěstěna, protože dvakrát rozezvonil břevno. Fotbalový osud někdy dokáže být krutý, což jasně demonstrovala 90. minuta. Líbař totiž vletěl do rozhozené obrany hostů, Pavel Galvas pěkně zasekl míč a poté ho poslal ke vzdálenější tyči – 3:2.

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Tentokrát jsme měli více štěstí než rozumu. Fulnek hrál výborně, když nás po většinu zápasu nepouštěl za půlku. Hostům se však nedařilo v koncovce, protože několikrát trefili břevno a hodně nás také podržel gólman Kovalík. My jsme naopak ze čtyř střel dali tři góly. Někdy prostě vyhraje horší tým. Pro nás jsou to zlaté tři body, protože Fulnek ukázal obrovskou kvalitu.“

Fotbal Fulnek
Pavel Jurča (asistent trenéra): Pořád nevěříme tomu, co se tam stalo. V prvních deseti minutách jsme měli čtyři opravdu vyložené šance, ale bohužel jsme ani jednu neproměnili. Místo toho jsme po penaltě za ruku inkasovali jako první. Asi nám teď není souzeno vyhrávat. Z naší strany to byl festival neproměněných šancí a takový zápas jsem snad ještě nezažil.

R. Kovalík [-] - - T. Kosňovský [-] , R. Šimeček [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-] , J. Žurek [-] (80. A. Novák [-] ) , P. Galvas [-] , F. Mička [-] , D. Exner [-] , D. Líbař [-] , J. Garba [-] (46. A. Hiemer [-] )

M. Rozsypal [-] - K. Krása [-] , R. Krása [-] , M. Kovář [-] , D. Mrkvica [-] - J. Špitalík [-] (79. F. Malcher [-] ) , J. Krása [-] (62. V. Lachký [-] ) , L. Vašina [-] , M. Zagol [-] - J. Šesták [-] , P. Ďurica [-]

ŽK: 42. Z. Říman , 90. P. Galvas - 86. J. Šesták , 89. R. Krása .