4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Chlebičov přejel Heraltice

22

Chlebičov vedl po půli o jednu branku. Po půli přidal další čtyři branky.

Fotbalisté Chlebičova proti Velkým Heralticím zlomili střelecké prokletí z předchozích kol. Hosté drželi nerozhodný stav pouze necelou čtvrthodinku, když Teichmann s Kuželem rozehráli nakrátko roh a na přední tyči se prosadil Majewski – 1:0. Poté si však domácí vzpomněli na minulé nezdary, protože zahodili několik výborných šancí. Nejprve selhal Radek, který vzápětí vyslal do sóla Korbela, jenže gólman Šmajstrla čaroval. Velice dobré příležitosti zazdili i Matyášek, Teichmann anebo opětovně Radek. Chlebičovu se to málem vymstilo těsně před přestávkou, kdy unikl obráncům Gloga, obešel brankáře Josefuse, ale rozvlnil pouze boční síť. Ve druhém dějství už domácí vycentrovali mušku. V 50. minutě obral Radek o balon Zemborskiho a vyzval ke skórování Korbela – 2:0. Za dalších pět minut centroval do vápna Radek, volej Gabaje ještě stačil Šmajstrla vyrazit, jenže důrazný Teichmann přes Šimona pohotově doklepl míč za brankovou čáru – 3:0. O čtvrtý úspěšný zásah Chlebičova se postaral Gabaj, který zužitkoval ideální pas Dzierži – 4:0. Vraždění velkoheraltických neviňátek uzavřel v 87. minutě Radek, když si naběhl na průnikový pas Kužela – 5:0. Hosté se tedy vraceli zpět s debaklem.

SK Viktorie Chlebičov
Jiří Swiech, trenér Chlebičova: „První poločas vypadal podobně jako naše předchozí zápasy. Hráli jsme dobře pouze po šestnáctku, kde jsme byli málo důrazní. Přesto jsme šli brzy do vedení a pak jsme si vytvořili další šance. Těsně před přestávkou jsme přežili tutovku soupeře a ve druhé půli už jsme totálně dominovali. Jsem spokojený s výkonem i výsledkem. Potěšili mě i naši snaživí dorostenci.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: „Z Chlebičova jsme si odvezli potupného búra a výsledek naprosto odpovídá našemu bezkrevnému a odevzdanému výkonu. Domácí nás předčili ve všech směrem, když jsme jim skutečně nebyli důstojným soupeřem. Dokázali jsme vzdorovat pouze v úvodních deseti minutách, jinak jsme hráli dost chaoticky. Musíme se z toho poučit, protože v opačném případě budeme v soutěži jen do počtu.“

C. Josefus [-] - F. Linda [-] , T. Štefka [-] (65. M. Starý [-] ) , P. Kozelek [-] (81. J. Bena [-] ) , J. Majewski [-] - A. Teichmann [-] , L. Kužel [-] , J. Radek [-] , M. Dzierža [-] , D. Matyášek [-] (46. L. Gabaj [-] ) - A. Korbel [-] (75. F. Woch [-] )

M. Šmajstrla [-] - J. Gloga [-] (66. J. Otipka [-] ) , J. Richter [-] (46. K. Fojtík [-] ) , D. Šimon [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] (66. D. Zvardoň [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Tesař [-] (46. A. Rolný [-] ) , M. Návrat [-] , P. Čunta [-] (74. V. Kocián [-] )

ŽK: 29. J. Radek - 64. A. Rolný .
Počet diváků: 87. Rozhodčí: SLANÝ Jan - KOLEČKÁŘ Antonín, DVOŘÁK Martin.