4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Štěpánkovice zaskočily Ludgeřovice

22

Rozhodující trefu zaznamenal devět minut před koncem hostující Schwalbe.

Ludgeřovice nedokázaly navázat na předcházející výhru ze Slavkova, když na domácí půdě nečekaně padly se Štěpánkovicemi. Domácí mohli litovat úvodních minut, protože měli opakovaně na kopačce vedoucí gól. Dvakrát se drbal za ušima Němec, po němž neuspěl ani dorážející Pěntka. Ludgeřovický kapitán Pěntka se následně převtělil v nahrávače, jenže Kolenkovi volej příliš nesedl. Hostující družina vylezla z obranné ulity při sólovém nájezdu Harazima, kterého vychytal brankář Hájek. O chvíli později na sebe upozornil hostující mladíček Bartusek, ale minul cílené zařízení. Střelecký účet druhého poločasu otevřel domácí Postředník, jenže gólman Lukovics potvrdil vynikající formu. V ludgeřovickém dresu poté nezkrotil mířidla Mudroch a po šikovné narážečce se Zoubkem ani Bělan. Štěpánkovice mohly rozhodnout při přesném centru Kožušníka, ale nikým nehlídaný Smažík zblízka nepochopitelně minul tyčku. Hrdinou sobotního utkání se tedy nakonec stal hostující bomber Schwalbe. Navrátilec z Pusté Polomi se po jedovce Kožušníka přimotal k dorážce a neomylně napnul síť – 0:1. Na štěpánkovické lavičce tak mohly vytrysknout gejzíry radosti.

TJ Ludgeřovice
Michal Pěntka, kapitán Ludgeřovic: „V prvním poločase nás hosté několikrát vystrašili z nebezpečných brejků. Nás naopak mohou mrzet šance z úvodu zápasu. Po přestávce jsme byli lepším mužstvem, jenže z převahy jsme nic nevytěžili a v závěru jsme přišli alespoň o remízu. Po odchodu zkušených hráčů nám schází větší klid a trpělivost. Tentokrát jsme navíc neměli ani tolik potřebné štěstí.“

TJ Sokol Štěpánkovice
Dušan Christoph, hrající trenér Štěpánkovic: „Jsem rád, že jsme zvítězili a že rozhodl zrovna Schwalbe, který se k nám vrátil z Pusté Polomi. Všichni kluci perfektně plnili taktické pokyny a navíc nás znovu podržel brankář Lukovics. Na začátku zápasu jsme přežili dvě tutovky soupeře a pak už to bylo naprosto vyrovnané utkání. Zvládli jsme to perfektně a pevně doufám, že v podobných výkonech budeme pokračovat.“

T. Hájek [-] - D. Martiník [-] (65. D. Hurina [-] ) , J. Němec [-] , M. Pěntka [-] , J. Kolenko [-] , J. Mudroch [-] , M. Mikulík [-] (48. P. Zoubek [-] ) , R. Bělan [-] (78. J. Adámek [-] ) , V. Horák [-] , M. Postředník [-] (83. D. Lischka [-] ) , D. Nagy [-]

M. Lukovics [-] - J. Smažík [-] , M. Grigarčík [-] (64. A. Schwalbe [-] ) , J. Tomíček [-] , D. Harazim [-] (88. M. Gargoš [-] ) , D. Kožušník [-] (83. D. Novák [-] ) , A. Bartusek [-] , J. Machala [-] , M. Liška [-] , P. Grygarčík [-] , D. Christoph [-]

ŽK: 31. M. Pěntka , 39. J. Kolenko , 53. P. Zoubek .
Počet diváků: 115. Rozhodčí: Adamec Jiří - PODRACKÝ Pavel, ŠVEC Marek.