4.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

Zápas byl zrušen

Bolatice kradly v Suchých Lazcích

23

Lazce dokázaly pouze snížit dvoubrankovou ztrátu.

Suché Lazce ani potřetí v sezoně nevyválčily první soutěžní body, když tentokrát nestačily na Bolatice. Hosté byli od začátku naladěni na útočnou stranu, jenže prali se s notně vychýlenou muškou. Během dvaceti minut se prodrali k zakončení Obrusník, Sebrala anebo Langer, ale domácí gólman Lukša si pořádně nesáhl na balon. Až ve 27. minutě kopal Sebrala ze středového kruhu standardku a Gaida vyprášil rukavice pozorného Lukši. O chvíli později vydláždil Sebrala učebnicovou českou uličku pro Obrusníka, ale Lukša opět úřadoval. Na střeleckou mizérii svých spoluhráčů se už nemohl dívat Ševčík, který prošel přes dva domácí zadáky a svou dělovku z pětadvaceti metrů otřel o tyčku – 0:1. Bolatice kralovaly i po přestávce. V 55. minutě načechral Sebrala roh do malého vápna, kde sice míč podběhl Kotík, jenže za ním číhal lépe postavený Hartoš – 0:2. Poté dvakrát úspěšně asistoval Sebrala, jenže Obrusník pálil vedle a hlavička Langera olízla tyčku. Suché Lazce oživily bodové naděje v 66. minutě, kdy Kostka po centru Kožušníka potrestal nedorozumění hostující defenzivy – 1:2. Domácí pak několikrát sahali po vyrovnání, ale z nebezpečných standardních situací veterána Křižáka neudeřili. Bolatice zpytovaly svědomí především při neproměněných tutovkách Sebraly, Ševčíka a Kretka.

TJ Suché Lazce
Lukáš Lenc, předseda a hráč TJ Suché Lazce: „Zápas se mi těžce hodnotí, protože jsme ani na třetí pokus nezískali body. Mrzí mě, že si nedokážeme pomoct vedoucím gólem. Přitom jsme si vytvořili několik slušných příležitostí. Po nedůslednosti defenzivy jsme naopak dvakrát inkasovali. V závěrečné půlhodince jsme sahali po vyrovnání, ale ze standardních situací nám to tam nespadlo.

FK Bolatice
Jiří Šula, trenér Bolatic: „Z tohoto zápasu jsme měli trošku obavy, ale kluci to zvládli výborně. Podali opravdu vynikající výkon. Kvalitně jsme kombinovali, když jsme soupeři moc nepůjčovali balon. Vytvořili jsme si strašnou spoustu šancí, jenže většinu z nich jsme bohužel zahodili, takže to bylo napínavé až do konce. Vyhráli jsme ovšem naprosto zaslouženě. Suché Lazce jsme mohli porazit mnohem vyšším rozdílem.“

Z. Lukša [-] - F. Balda [-] , D. Lebeda [-] , R. Křižák [-] , D. Laub [-] , D. Kostka [-] , V. Kožušník [-] , L. Lenc [-] , M. Havelka [-] , J. Feher [-] (72. A. Židek [-] ) , T. Herudek [-]