3.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Heraltice přetlačily Mokré Lazce

18

Domácí dali v každém poločase jednu branku a vyhráli.

Velké Heraltice si na domácím pažitu poradily s Mokrými Lazci, které sice v úvodu vystrčily růžky, jenže Žurek minul cílené zařízení. Domácí mohli skórovat v 10. minutě, kdy Gloga ustál tvrdý souboj s Půdou, ale při sólovém nájezdu ztroskotal na brankáři Kovalíkovi. Strážce hostující svatyně sklidil pochvalu svých spoluhráčů rovněž při dvou tutovkách Piatkeviče. Při trestňáku Zemborskiho pak Kovalík vůbec nemusel zasahovat. Velké Heraltice zlomily střelecké prokletí ve 31. minutě. Přes Zemborskiho a Miroslava Rolného se dostal k míči Šimon a zachoval pevné nervy – 1:0. Mokré Lazce se přihlásily o slovo těsně před poločasovou přestávkou, jenže Líbař správně nesešteloval mušku.  Na začátku druhé půle se domácí zlobili na pomezního rozhodčího, který zřejmě upřel Návratovi regulérní gól. Hosté reagovali dalekonosnou dělovkou Košňovského, ale zkušený brankář Šmajstrla vytlačil balon do zámezí. Poté se hnaly Velké Heraltice do smrtícího brejku, jenže Richter po kolmici Šimona rozvlnil pouze boční síť. Mokré Lazce vzápětí přežily vyloženou příležitost Zemborskiho, aby se následně ocitly blízko vyrovnání. Šimeček našel ve vápně Wojnara, který ovšem ve výborné pozici selhal. V samém závěru hosté vsadili vše na útočnou kartu, což se jim vymstilo. Během nastavení Miroslav Rolný, Návrat a Zemborski dokonale rozebrali mokrolazeckou defenzivu a Jan Otipka pečetil na 2:0.

TJ Sokol Velké Heraltice
Martin Šmajstrla, brankář Velkých Heraltic: Bylo to docela rušné utkání, které diváky nenudilo. V úvodu zápasu jsme působili dost chaoticky a tak první minuty patřily hostům. Naše hra pak ale naštěstí nabírala obrátky. Podle mého názoru jsme zvítězili naprosto zaslouženě. Přestože jsme dost šancí promarnili, tak rozhodla naše lepší střelecká muška. Hosté totiž většinou pálili vedle.“

FK Sokol Mokré Lazce
Pavel Galvas, útočník Mokrých Lazců: „Proti Velkým Heralticím nám to moc nevyšlo. Do zápasu jsme přitom nevstoupili úplně špatně, protože jsme častěji drželi balon, ale bohužel jsme se nedostali do větší šance. Po inkasovaném gólu jsme to však vzadu museli otevřít, takže domácí mohli vstřelit ještě více branek. My jsme si vytvořili dvě tutovky, jenže tentokrát nám nebylo přáno.“

M. Šmajstrla [-] - J. Gloga [-] (82. J. Otipka [-] ) , J. Richter [-] (77. M. Štěpán [-] ) , D. Šimon [-] (85. D. Žurek [-] ) , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] (71. V. Kocián [-] ) , M. Zemborski [-] , J. Tesař [-] , M. Návrat [-] , P. Čunta [-]

R. Kovalík [-] - - J. Žurek [-] (75. A. Novák [-] ) , P. Galvas [-] , F. Mička [-] (65. D. Exner [-] ) , P. Wojnar [-] (93. K. Lomozník [-] ) , T. Kosňovský [-] , D. Líbař [-] , R. Šimeček [-] (46. A. Hiemer [-] ) , J. Garba [-] , D. Půda [-] , Z. Říman [-]

ŽK: 93. P. Čunta - 80. D. Půda , 89. A. Hiemer , 93. P. Galvas .
Počet diváků: 129. Rozhodčí: Priesol Daniel - KUBÁČEK Vojtěch, ČECHÁČEK Petr.