2.kolo, Moravskoslezský | 1.A třída sk. A, 2018-2019

--

Kobeřice porazily Heraltice

18

Kobeřice vedly po půli o dvě brany. Heraltice po hodině snížily. Pojistku daly Kobeřice čtvrthodinu před koncem.

Ve šlágru víkendového kola I. A třídy přivítaly Kobeřice nevyzpytatelného soupeře z Velkých Heraltic. Úvodní příležitost sobotního zápasu sice zazdil domácí Oberherr, ale v 10. minutě zahrozili hosté. Nebezpečný trestňák Zemborskiho znamenal roh, při němž Adam Rolný posadil míč na hlavu Piatkeviče a gólman Štencel se zaskvěl. Postupně však přebíraly iniciativu Kobeřice. Nejprve se dvakrát zastřeloval Šimeček, aby si pak naběhl na průnikový pas Kryštofa a zamířil přesně ke vzdálenější tyči – 1:0. V obrovské tutovce se následně zjevil Oberherr, ale skóre se znovu měnilo až pár vteřin před přestávkou. Kryštof vlétl v tandemu se Šimečkem do otevřené obrany Velkých Heraltic a zvýšil na 2:0. Hosté ovšem neklesali na mysli. Zkraje druhé půle dominovali a zcela zaslouženě vsítili korigující trefu. Po rohovém kopu Zemborskiho se dostal k míči Adam Rolný a Štencel tentokrát neměl nárok – 2:1. Výsledkový obrat však nebyl na pořadu dne. V 70. minutě ještě Kubný neuspěl, jenže zanedlouho už se domácí forvard přimotal k dorážce a Velké Heraltice definitivně rezignovaly – 3:1. Na konci zápasu usilovali o čtvrtý gól Kobeřic střídající borci Petroš se Ševiorem, ale ukazatelem skóre nepohnuli.

TJ Sokol Kobeřice
Martin Halfar, předseda TJ Sokol Kobeřice: „Jsme rádi, že jsme do nové sezony vstoupili úspěšně. Začátek zápasu byl oboustranně nervózní, ale ve zbytku prvního poločasu jsme byli lepším mužstvem. Při dvoubrankovém vedení jsme si bohužel mysleli, že se to dohraje samo. Soupeř snížil, ale my jsme naštěstí přidali třetí gól, kterým jsme definitivně rozhodli o našem vítězství.“

TJ Sokol Velké Heraltice
Marek Štěpán, asistent trenéra Velkých Heraltic: „Sportovně musím uznat, že v prvním poločase byli domácí lepším mužstvem. My jsme bohužel udělali několik chyb, které soupeř potrestal. Sami jsme naopak zahodili své šance. Na začátku druhé půle jsme Kobeřice dostali pod tlak a dokázali jsme se přiblížit na rozdíl jediného gólu. Po třetí obdržené brance však bylo hotovo.“

P. Štencel [-] - P. Hartmann [-] , J. Oberherr [-] (75. P. Ševior [-] ) , Z. Kryštof [-] , A. Kubný [-] , P. Stuchlík [-] (76. R. Stuchlík [-] ) , F. Kollek [-] , R. Wirth [-] , J. Buchta [-] (81. D. Petroš [-] ) , R. Wirth [-] , A. Šimeček [-] (75. P. Mezera [-] )

P. Čunta [-] - J. Gloga [-] , D. Šimon [-] , V. Valchař [-] , M. Rolný [-] , A. Rolný [-] , J. Piatkevič [-] , M. Zemborski [-] , D. Žurek [-] (60. V. Kocián [-] ) , J. Tesař [-] , M. Návrat [-]

ŽK: 29. J. Buchta , 59. F. Kollek , 65. A. Šimeček - 21. D. Žurek , 27. M. Rolný , 44. V. Valchař , 85. D. Šimon .
Počet diváků: 300. Rozhodčí: Adamec Jiří - TVARDEK Erik, ZÁVODNÝ Vít.