Polnička získala důležité body

31

Polnička porazila Rožnou a vzdálila se konci tabulky.

První poločas skončil nerozhodně

Předposlední kolo 3. třídy přivítala domácí Polnička na svém hřišti tým z Rožné. Nedělní utkání se odehrálo při nepříznivém počasí, kdy teplota ukazovala na teploměru pouhých 5 stupňů oba mančafty by to radši určitě odehráli někde v hospodě u teplého grogu.Terén byl opravdu hodně podmáčený a bylo velké riziko nějákeho zranění, to se naštěstí bez něj obešlo.Utkání se rozběhlo velkými šancemi domácí Polničky, kdy se postupně neprosadil založník Mittermayer a kapitán Štíbal. Domácí na svého protivníka opravdu vlétli s velkou chutí a vytvářeli si spoustu slibných příležitostí jen tomu chybělo vždy přesnější zakončení. Když hosté odolali nebezpečným akcím byli to i oni, kteří si začali vytvářet brankové možnosti a hra se pomaloučku vyrovnávala.Rožna byla hlavně nebezpečná z rohových kopů, když dokázala ve vápně přehlavičkovávat domácí obranu, ale buď to šlo nad branku a nebo se dobrým zákrokem prezentoval (karius) brankář domácích Chyba. Poločas se dohrál nerozhodně 0:0. Největší rušno bylo asi ve 26. minutě, kdy už byl balon dva metry u rohového praporku za čarou, rozhodčí nefoukl do píšťalky, domací přestali hrát a začali řvát, proč se nepíská.Hosté ale pokračovali ve hře a pro domácí bylo málem zle. Jak se řiká hraj dokud se nepíská, za vulgarní destikulace ještě přišla odměna pro tři hráče domacích v podobě žluté karty.

Štíbal rozhodl o třech bodech pro domácí

Druhá půle začala pro domáci Sokol jako z říše snů. Po jedné z akcí se zahrával rohový kop a hlavou se prosadil probuzený střelec kapitán Štíbal - 1:0.Polnička byla od té doby povzbuzena a hnala se, za dalši brankou jenže to by musela 100% gólovky proměňovat. Hosty jakoby rychlá branka z úvodu druhého poločasu rozhodila a nemohla se vymanit z tlaku domácích. V 75.minutě se ale hra uplně obrátila, Rožná dala všechny své síly do útoku a šla si za vyrovnáním a najednou to byli domácí, kteří museli být v obraně v pozoru. Polnička se do konce utkání zatáhla do obrany a hrozila už jen z brejků, které ale samozřejmě diky své střelecké impotenci nedokázala potrestat. V 92. minutě po faulu Koblížka měli hosté poslední šanci na vyrovnaní, dlouhý míč do vápna, ale sebral vynikající brankář Chyba, který si připsal už třetí nulu v sezoně a mohl se radovat z důležitých bodů pro jeho tým.

TJ Sokol Polnička
Radim Synek, trenér: Musím říct, že byla opravdu velká kosa zahřáli mě až 3 body na konci.Věděli jsme že nás čeká velmi složité utkání i když má Rožná tuto sezonu rozpačité výsledky pořád mají kvalitu ale to my samozřejmě taky (smích).Asi bych se pořád opakoval naším největším problémem je dávat branky co my za zápas neproměníme je až žalostné.Jsem ale rád, že i přes neproměněné tutovky jsme dokázali ubránit jednobrankový náskok a dotáhli jsme to k důležitým bodům.Gratuluji kariusovi za jeho 3 nulu v sezoně určitě to nebude mít zadarmo (smích).Celý tým si zaslouží pochvalu za předvedený výkon i přes to že je pořád co zlepšovat.V sobotu hrajeme opět doma a to derby s Losenicí budeme tvrdě makat přes týden na tom, aby jsme to zvládli a zakončili podzimní část výhrou a pak se společně mohli s našimi fanoušky rozloučit v klubovně.Tímto srdečně zvu co nejvíce fandů a příznivců Polničské kopané na sobotní zápas, který se hraje od 14:00.Fotbalu zdar a vesnickému zvlášť!!

Počet diváků: 90. Rozhodčí: BENEŠ Jaroslav - JUN Tomáš (N), HANUS Jan (N).