13.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2018-2019

Březí rozhodlo do přestávky

30

Jan Jakeš si zastřílel a čtyřmi zásahy pomohl Březí porazit Strážek 6:2.

Jakeš vstřelil hattrick

Zápas za sychravého podzimního počasí začali lépe hosté, kteří šli ve 3. minutě brankou Šmerdy. Hosté byli i nadále aktivnější a v 16. minutě navýšil skóre zápasu na dvoubrankový rozdíl Tvarůžek. Ve 21. minutě vykřesal naději pro domácí Polák, který snížil na 1:2. Poté již přišlo galapředstavení Jana Jakeše. Ten během 7. minut zařídil hattrickem pohodové poločasové vedení  Březí na 2:5. Ve 44. minutě hostujícímu sniperovi překazil čistý hattrick domácí Macinský, který snižoval minutu před pauzou na 2:4. Březí tedy odcházelo do kabin se zaslouženým tříbrankovým náskokem.

Březí potvrdilo vítězství

Do druhého poločasu opět nastoupili lépe hosté a opět Jakeš svým čtvrtým zásahem dne poslal Březí do vedení 2:6. V dalším průběhu se oba týmy snažily vstřelit branku, ale brankáři obou celků již kulatý nesmysl za svá záda nepiustili. Březí si tak připsalo v zápase ve Strážku zasloužené tři body.

TJ Březí-Březské
Petr Lysoněk: Tak jak si Honza Jakeš v rozhovoru pro hráče kola tipl, že odneseme body ze Stražku, tak si to i zařídil. Nejvíce, ale o vítězství zřejmě rozhodlo dlouhé nastavení první půle, kdy náznak, že by mohli domácí obživnout, Honza za minutu utnul. V druhém poločase jsme již hráli opatrně a tak se pouze dohrávalo, ale nezapomínejme „stejně jak jsme vyhráli, tak jsme mohli i prohrát". Příští kolo nás naštěstí snad nečeká sníh, ale těžká práce s Věchnovem, ale i tak by si to mohl Honza také zařídit. Sportu zdar a vesnickému fotbalu zvlášť!