Santus na úvod soutěže naděloval

43

Jívoví vstoupilo výborně do sezóny a porazilo vysoko Bobrovou, když čtyři góly vstřelil Jindra Horký.

Domácí třikrát skórovali

V prvním kole Jívoví na svém hřišti přivítalo Bobrovou. Zápas v parném odpoledni začal pozvolna a ani jeden z týmů se v dusném počasí nedral do zakončení. Postupem času se domácí rozehrávali a zvyšovali tempo hry, což vyústilo v první branku utkání, kdy se po rohovém kopu pověsil do vzduchu Jindra Horký a hlavou vymetl šibenici. Poté se hra opět trochu vyrovnala a do hry se dostali i hosté, jejich největší šanci však zlikvidoval skvělým zákrokem domácí gólman Štryncl. Zápas zřejmě rozhodla jediná minuta, když se v té 36. nejlépe ve skrumáži před brankou zorientoval Horký a přidal tak svůj druhý gól v zápase. Sotva však hosté rozehráli, už lovili z brány třetí kousek, trefil se Dominik Lukášek. Domácí Santus se pak do konce poločasu zatáhnul a bránil tříbrankový náskok, v této části hry Bobrová zahrozila pár povedenými akcemi.

Druhá půle opět ve znamení Santusu

Druhý poločas nemohl pro domácí začít lépe. Hned z první vážnější akce se prosadil kdo jiný než Horký a v 47. minutě zkompletoval hattrick. Od té doby však měla ze hry více Bobrová, zuby si ale lámala na nedůrazné koncovce či na výborných zákrocích Štryncla. V 79. minutě se dostal na hřiště domácí Havelka a hned po první šanci mohl slavit. S Horkým si na půlce vyměnili míč, Horký se vydal do samostatného úniku a vyslal střelu mezi tři tyče. Jeho ránu však hostující gólman pouze vyrazil před sebe, kde už si s dorážkou poradil právě osamocený Havelka. Z následné akce se Santus radoval v zápase již pošesté, samostatný únik už nyní Horký proměnil sám a jasně vzkázal, jak to vidí s obhajobou titulu nejlepšího střelce soutěže. V poslední minutě ještě mířil zpoza velkého vápna těsně nad Havelka. Utkání tak skončilo přesvědčivým vítězstvím domácích v poměru 6:0.

FC Santus Jívoví
Vít Havelka: Vstup do sezony nám vyšel skvěle, první čtvrthodinku jsme se ještě hledali, ale od prvního gólu jsme měli hru pevně v rukou. Je důležité, že jsme si na začátku zvedli sebevědomí do dalších soubojů.

Počet diváků: 100. Rozhodčí: KÖNIG Miroslav [5.5] - HLADÍK Libor (N), FLÍDR Karel (N).