13.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2018-2019

--

Rokytnice vydolovala bod s Jemnickem B

71. M. Jičinský , 82. M. Vahila (p.) - 8. M. Habich , 48. J. Grün
20

Rokytnice dokázala smazat dvoubrankovou ztrátu a alespoň zachránila remízu proti Jemnicku B

Hosté se prosadili jako jediní

Hosté šli již v 8. minutě do vedení. Hráči Rokytnice ztratili na polovině soupeře míč a z brejku se sám na bránu řítil Habich, který otevřel skóre utkání. Vzápětí mohli přidat hosté druhý gól, ale výborným zákrokem se předvedl rokytnický Hobza. Ke slovu se dostali také domácí a vytvořili si spoustu nadějných akcí. Nejvíce dostaly domácí fanoušky do varu dvě šance Vahil'y. Ten totiž během pár vteřin nastřelil tyčku a břevno. Další pokus domácích se zastavil na brankové čáře.

Domácí alespoň vyrovnali

Hned po třech minutách druhého poločasu přidali hosté druhý gól, když se prosadil Grün. Domácí zabrali a hnali se za vstřelením branky. To se povedlo v 71. minutě, kdy Štork přesným centrem našel Jičínského, který snížil na 1:2. O deset minut později nařídil sudí Holý pokutový kop za faul na Velebu. Míč si na penaltový puntík postavil Vahil'a a s přehledem vyrovnal. Tři minuty nastavení přinesly šance na obou stranách. Nejprve rokytnický Hobza konečky prstů vytáhl gólovou hlavičku, později jemnický Tesař vyrazil skvěle kopnutý přímý kop Jičínského a Vahil'a z dorážky mířil pouze vedle brány.

1. FC JEMNICKO B
Tesař Karel, hráč: Bohužel jsme neudrželi vybudovaný náskok. Před zápasem by jsme bod brali.