13.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2018-2019

--

Posázavské derby skončilo plichtou

73. D. Prchal , 90. R. Kuja (p.) - 68. M. Šmíd , 75. L. Pirožek
19

Světlá Ledeč vyloupit nedokázala. Ačkoliv si vytvořila více šancí, zápas skončil remízou 2:2.

Světlá měla šance ale nedala nic, první půle byla bezbranková

Do Posázavského derby vstoupila lépe Světlá ,v 5.minutě se uvolnil na pravé straně Dibelka, přihrál Šmídovi, ten ovšem z dobré pozice netrefil branku. Následně se k několika únikům dostala Světlá, všechny ale zastavil praporek pomezního. Domácí se dostali do ojedinělé šance v 25.minutě, kdy na malém vápně hlavičkoval nikým nehlídaný útočník Ledče. Vácha jeho pokus reflexivně vyrazil na roh. Do další šance hostů se dostal Dibelka, z půlky hřiště šel sám na brankáře, při zakončení se unáhlil a vystřelil pouze slabě doprostřed brány. Následně se k sérii rohů dostala Světlá, poslední z nich skončil po střele Vacka na břevně ledečské branky. To bylo v první půli vše, poločas tak skončil za stavu 0:0.

Strhující druhý poločas se čtyřmi góly

V druhém poločase začalo pršet a s přibývajícím časem se terén zhoršoval, což vyhovovalo spíše domácím. V 68.minutě brankář domácích špatně vykopl míč, ten zachytil Šmíd a ze 40 metrů jej poslal zkušeně do branky. Domácím se podařilo vyrovnat o 5 minut později, po centru Kuji se na přední tyči prosadil Prchal. V 75.minutě využil nedorozumění domácího brankáře a stopera Pirožek - 1:2. Domácí následně přidali a dostali se k několika standardkám, většinu z nich však odvrátil Petrus. Když už to vypadalo, že si Světlá odveze všechny tři body, byl odpískán faul na Prchala, následnou penaltu proměnil Kuja. Derby tak skončilo remízou 2:2. Remíza stála Světlou první místo, nyní je za Kožlím druhá. Ledeč je pátá.

FK Kovofiniš Ledeč nad Sázavou B
Martin Pajer, záložník: V první půli byla lepší Světlá, která nám do poločasu mohla dát pár gólů, ale naštěstí jsme to udrželi. V druhé půli se síly vyrovnaly, ale zbytečně jsme inkasovali dva góly po chybách. Myslím si že zápas skončil spravedlivě .

FK Bohemia Světlá nad Sázavou B
Tomáš Hradecký, trenér: V první půli jsme měli více ze hry a vytvořili si několik brankových příležitostí, které se nám nepodařilo proměnit, domácí zahrozili pouze jednou, ale Vácha proti nebezpečné hlavičce dobře zasáhl. V druhém poločase byli aktivnější domácí kteří hrozili hlavně ze standardních situaci.

R. Veleta [-] - J. Voplakal [-] , O. Martinek [-] (8. M. Ježek [-] ) , I. Rudenco [-] (74. L. Kulich [-] ) , J. Urban [-] , D. Popek [-] , L. Holeta [-] , M. Pajer [-] (84. J. Holoubek [-] ) , L. Hauser [-] , R. Kuja [-] , D. Prchal [-]

J. Vácha [-] - A. Skalický [-] (55. c. Phan [-] ) , L. Pirožek [-] , M. Šmíd [-] (86. L. Tecl [-] ) , O. Vacek [-] (72. V. Lebeda [-] ) , L. Dibelka [-] , J. Staněk [-] , L. Filipský [-] , M. Pecha [-] (83. F. Lacina [-] ) , M. Petrus [-] , M. Vaňkát [-]

ŽK: 39. I. Rudenco - 49. M. Petrus , 69. O. Vacek , 77. L. Dibelka .
Hráči zápasu: D. Prchal - M. Šmíd .
Počet diváků: 52. Rozhodčí: ONDRÁČEK Milan - PEŘINA Ladislav, DELÍN Vojtěch.