12.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2018-2019

--

Remíza Věžnice a Okrouhlice

19

Hosté byli lepší a zaslouženě vedli

Domácí chtěli na svém hřišti zvítězit, ale začátek utkání se jim nepovedl. Hosté drželi míč a byli lepším týmem. Ve 20. minutě zahrával přímý volný kop hostující kapitán Janda a po jeho střele přes zeď se Drahoš natahoval marně. A tak se okrouhličtí zaslouženě dostali do vedení. Domácí hra se postupně zlepšovala, ale výsledkem bylo pouze několik rohových kopů a standardek. S těmi si ale hostují důrazní a urostlí obránci dokázali poradit, takže brankář Beránek neměl prakticky žádnou práci. O půli tak hostující Okrouhlice vedla 0:1.

Domácím se po dařilo srovnat, další tlak však už k ničemu nevedl

Do druhého poločasu nasadili domácí do útoku M. Drahoše.  Tím chtěli eliminovat váhovou dominanci hostů v osobních soubojích před jejich bránou. Tento tah se vyplatil hned po 8 minutách hry. To když se ve skrumáži před brankou zorientoval nejlépe právě M. Drahoš a nekompromisně vyrovnal. Věžničtí chtěli zvítězit a tlačili se stále dopředu, ovšem branku hostí ohrožovali jen zřídka. Ohrouhličtí dobře bránili a čekali na brejky. Po jednom v 80. minutě dokonce trefili tyč. V závěru utkání domácí stupňovali tlak, ale Okrouhlici v těchto chvílích podržel Beránek, který vychytal Mottla, Francálka a Drahoše. Tak utkání dospělo k remíze 1:1.

SK Věžnice
David Drahoš, brankář: Na začátku zápasu jsme se hledali. Ale od nějaké 20. minuty už jsme hráli celkem dobře. Bohužel jsme nebyli nebezpeční ve vápně soupeře. Velké šance jsme měli až v úplném závěru. Hosté nastřelili tyč, takže asi zasloužená remíza.

TJ Sokol Okrouhlice
David Prášek, záložník: Utkání s velkým množstvím šancí a závarů v blízkosti obou gólmanů přineslo dohromady pouze dva góly. Vítězství se mohlo přiklonit na kteroukoliv ze zúčastněných stran, ale nakonec si myslím, že je remíza zasloužená.