11.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Překvapivá výhra Jeníkova v Kožlí

17

Kožlí dosud válelo, Jeníkovu docházel dech. Po tomto zápase je však všechno jinak.

Přestřelka a 2:4 do půle

Utkání začalo otevřeně. Hned ve 3. minutě se z rohu prosadil z prostoru penalty pod víko Koubek. Ofenzivní festival pokračoval. V 11. minutě po střele Gehera hostující obránce vykopával balon z brankové čáry, trefil však pouze svého spoluhráče a míč tedy přeci jen skončil v síti. Následovaly dvě šance, po jedné na každé straně hřiště. V 16. minutě se v brejku ocitl hostující Zelený. Vadinského neprostřelil, ale balon se odrazil ke Koubkovi, jenž si věděl rady - 1:2. Hned o minutu později se hlavou prosadil hlavou po přímém kopu Šulc a bylo to 1:3. Jelikož dvě další šance Kožlí se neujaly, úder přišel na druhé straně. Ve 29. minutě Jelínkova střela z 20. metrů zapadla k tyči a bylo to již šokujících 1:4. Ve 43. minutě kopalo Kožlí přímák. Střela trefila ve zdi stojícího Šulce do ruky a byla odpískána penalta. Domácí střelec však mířil spíše na rugbyovou bránu a gólu se tak nedočkal. Jeho Kožlí tak do kabin odcházelo s přídělem, bylo to 1:4.

Po gólu na každé straně, Kožlí se do zápasu dostat nedokázalo

Jeníkov očekával veliký nápor soupeře, ten však nepřišel. Naopak, jeníkovský první brejk zakončil Zelený a bylo to již 2:5.  Poté měli hosté utkání po kontrolou cca do 70. minuty. V 73. minutě centroval domácí Pokorný na místo, kde byli tři domácí a jeden hostující hráč. Geher neměl problém této situace využít a snížit na 3:5. Zanedlouho další z brejků nedokázal přesně zakončit jeníkovský Zelený. V 87. byla nařízena penalta pro Kožlí, ale tvrdou střelu doprostřed Dušánek vytěsnil. To bylo vše. Kožlí prohrálo 3:5 a je druhé, jelokož ho předběhla Světlá. Jeníkov si hoví v klidném středu tabulky na šesté pozici.

SK Kožlí
Lukáš Pešek, záložník a kapitán: V tomto zápase jsme chtěli potvrdit výhru z Dlouhé Vsi, ale bohužel jsme nechytli začátek zápasu a většinou po našem nedůrazu nebo chybách jsme brzy prohrávali 3:1, pak dal soupeř hezkou střelou další gól a zdálo se, že je rozhodnuto. Pokorný sice brzy snížil, ale další gól jsme nepřidali. Šancí bylo několik, včetně zahozené penalty. Ve druhém poločase hosté ještě jednou udeřili a nám už se podařilo jen snížit hlavičkou Gehera. V tomto zápase jsme dostali "facku", která už přijít musela. Byl to pro nás i smolný zápas, nedali jsme dvě penalty a několik slibných šancí. Hosty podržel gólman. Nicméně soupeř to byl velmi kvalitní

TJ SOKOL Golčův Jeníkov
Stanislav Šulc, útočník: Vyrovnané utkání s pěknými góly. Vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme byli hladovější.