4.kolo, Vysočina | Havlíčkův Brod | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Ransko rozstřílelo Lipnici

13

Staré Ransko posilněné zkušenostmi z vyššší soutěže hraje výborný fotbal jehož obětí se naposledy stal poslepovaný Lipnický tým.

Nedáš - dostaneš a další dva tresty pro hosty

Zápas začal opatrně, ani na jedné straně nebyl k vidění ani náznak brankové příležitosti. Obrany hrály prim a útočící hráči se nebyli schopni probít do pokutových území. Situace se změnila až ve 25. minutě. Tvrdě bojující hostující útočník Kůrka získal balon, předložil jej před prázdnou bránu Červenkovi, avšak domácí obránce ještě stačil míč tečovat a Červenkovi znemožnit trefit odkrytou domácí svatyni. Z následného protiútoku se domácí dostali až před lipnické vápno, kde byli faulováni. Nařízený přímák proměnil krásnou ranou na stranu brankáře Ročárek. Již za tři minuty těžil z nedůslednosti lipnické obrany Jaroš, na jehož střelu nedosáhl ani klouzající obránce, ani natahující se brankář. Za další dvě minuty zvyšoval na 3:0 Janáček, když si po dlouhém sprintu našel přesný centr ze strany a ve skluzu uklidil míč do sítě. Morálka hostí rázem spadla na minimum a mohli být rádi, že do poločasu udrželi tento stav.

Další dvě branky v hostující síti

Do druhého poločasu vstoupil domácí tým se dvěma střídáními. Odešli Janáček s Losenickým, což mělo za následek mírné vyrovnání hry. Nicméně šance se stále rodily především před hostující brankou. V 56. minutě jednu z nich proměnil svým druhým gólem Ročárek. Velkou šanci měli i hosté, i když ji neměli sami na svědomí. V 61. minutě kopala Lipnice volný přímý kop a domácí obránce odhlavičkoval míč na tyč vlastní brány. Poslední půlhodina zápasu se již dohrávala v poklidném tempu. V 76. minutě využil nepřesné zpětné přihrávky hostujícího záložníka Filip Dymáček a proměnil svůj samostatný únik. Po debaklu 6:0 tak má Lipnice na kontě 3 body, což stačí na průběžné 9. místo, zatímco Ransko je stoprocentní a vede tabulku bez bodové ztráty.

TJ Spartak Staré Ransko
Jan Dymáček, záložník: Zápas byl herně vyrovnaný, ač tomu konečný výsledek neodpovídá. My jsme proměňovali vyložené šance, které přicházeli po brejkových situacích, jenž hosté nepokryli. Kdyby v průběhu prvního poločasu hosté proměnili některé vyložené šance, mohl zápas probíhat jinak, takhle výsledek vypadá jednoznačně.

TJ Sokol Lipnice nad Sázavou
David Červenka, záložník: Začátek byl vyrovnaný, rozhodla naše neproměněná šance a to, že jsme inkasovali z následného protiútoku. Po inkasovaných gólech jsme přestali hrát. Domácí vynikali bojovností a dařilo se jim vše, na co sáhli.

A. Kadlec [-] - T. Hocke [-] , M. Říha [-] (62. F. Nepovím [-] ) - M. Vavroušek [-] , M. Losenický [-] (46. Z. Zvolánek [-] ) - - M. Janáček [-] , J. Pecina [-] , M. Ročárek [-] (68. F. Dymáček [-] ) , P. Jaroš [-] , J. Janáček [-] (46. L. Mrštík [-] ) , J. Dymáček [-] (81. P. Novosad [-] )

V. Pospíšil [-] - J. Sobotka [-] , B. Černý [-] , R. Kubát [-] , J. Dolejš [-] - L. Sůva [-] , J. Kůrka [-] , P. Dolejší [-] , D. Červenka [-] - M. Voříšek [-] - M. Prokeš [-]

ŽK: 61. P. Jaroš - 64. D. Červenka .
Hráči zápasu: T. Hocke , M. Ročárek .
Místo: Staré Ransko. Počet diváků: 110. Rozhodčí: Culka Ladislav - HAVRÁNEK Josef, MOŠNER Josef.