13.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Přestřelka mezi nováčky pro domácí

28

Osm branek viděli diváci v Přibyslavicích a s výsledkem nakonec museli být spokojeni.

Domácí po půli vedli

Na těžkém terénu viděli diváci vyrovnané a zajímavé utkání s mnoha brankami. Obě mužstva se snažila hrát kombinační fotbal, ale ne vždy se jim to dařilo. Domácí měli raketový nástup. V 7. minutě poprvé změnil skóre Jan Kovář, který tečovanou střelou překonal bezmocného Měrtla - 1:0. O dvě minuty později se domácí díky Lopatářovi radovali podruhé - 2:0. Poté domácí nepochopitelně přestali hrát, hosté převzali otěže zápasu a byli lepším týmem. Podařilo se jim také do poločasu brankou Kozojeda v 18. minutě snížit.

Domácí si vedení pohlídali

Hosté byli lepší i v úvodu druhého poločasu a v 65. minutě se jim díky Šánovi podařilo srovnat - 2:2. Domácí se však probrali slepenými brankami získali pohodlné vedení zpět. V 68. minutě se trefil Martin Matějek - 3:2. O dvě minuty později vsítil další branku Přibyslavic Jan Kovář - 4:2. Hosté se nevzdali a záhy snížili, když se trefil Michal Příhoda - 4:3. Poslední záznam do zápisu však udělali domácí, kteří v 81. minutě třetí brankou Kováře po rohu upravili na konečných 5:3.

Přibyslavice v dalším kole jedou do Velké Bíteše. Stonařov zakončí podzim doma s Nedvědicí.

TJ Sokol Přibyslavice
Vojtěch Škorpík (hráč): Úvod utkání jsme zvládli výborně a dali důležité dva góly. Toto vedení nás nejspíš uspokojilo a ke slovu se dostali hosté, kteří od dvacáté minuty měli více ze hry a zaslouženě vyrovnali. Od remízového stavu jsme opět začali hrát a opět jsme se střelecky prosadili. Ke konci už jsme výsledek kontrolovali a získali tak důležité 3 body.

TJ Sokol Stonařov
Zdeněk Štancl (trenér): Jeli jsme do Přibyslavic bodovat, ale nepovedl se nam začátek. Byli jsme na míči, ale dostali jsme zbytečné goly. Nejprve nešťastný první gól, když Blaha přizvedl nepovedenou střelu domácích a i druhý gól jsme domácím naší chybou darovali. Pak už jsme směrem dozadu pracovali dobře a byli jsme na podmáčené ploše lepším týmem. Podařilo se nám vyrovnat, ale potřebovali jsme na to příliš mnoho šancí, skóre mělo vypadat o poločase jinak. Domácí byli o poznání produktivnější a po našem vyrovnání se opět dostali do rozhodujícího trháku. Domácí se lépe vyrovnali s terénem a byli za svoji produktivitu odměněni třemi body, k čemuž jim blahopřeji.

F. Novák [-] - L. Venhoda [-] , V. Škorpík [-] (89. T. Kuthan [-] ) , P. Šárka [-] , M. Picmaus [-] , L. Matějek [-] , M. Matějek [-] , L. Lopatář [-] , J. Kovář [-] , M. Karafiát [-] , J. Částka [-]

P. Měrtl [-] - - J. Kalenda [-] (83. M. Špaček [-] ) , P. Kubík [-] , Z. Bláha [-] , J. Láznička [-] (71. P. Lang [-] ) , M. Příhoda [-] , P. Plavec [-] , R. Šána [-] , J. Šmarda [-] , M. Kubelka [-] , P. Kozojed [-]

ŽK: 15. M. Picmaus - 90. P. Kubík .
Hráči zápasu: M. Matějek , J. Kovář .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: SÝKORA Tomáš - SVOBODA Ondřej, ŠABACKÁ Lucie.