12.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Měřín jednoznačně vyhrál

28

Měřín po dlouhé době zažil klidný zápas a s přehledem porazil Nedvědici.

Po půli bylo jasno

Hned první minuta ale ukázala, že Měřín se veze na vítězné vlně a žádné podcenění se konat nebude. Po levé straně unikal Libor Doležal. Přízemním centrem našel ve vápně Vlastu Berana a ten, ač tísněn, otevřel skóre - 1:0. V 16. minutě se ocitl tváří v tvář Nedvědickému brankáři Libor Doležal, ale nedal. V minutě 20. prokázal svou zkušenost Karel Kružík, kdy vystihnul nedbalou rozehrávku hostů a po kličce brankáři pohodlně zakončil do prázdné branky - 2:0. Ve 24. minutě Polák našel Doležala, ten počkal na nabíhajícího Berana, před kterým už stál jediný úkol – poslat míč do prázdné branky - 3:0. Neuběhlo ani pět minut a na brankáře Nedvědice běžel sám David Robotka a bylo to 4:0. Až v minutě 41. se hosté dostali k vážnější akci. A bylo to díky nedůrazné rozehrávce domácích. A hned tuto nabídnutou šanci dokázal Pavel Pokorný využít - 4:1.

Domácí si vedení pohlídali

Druhý poločas převzali opět aktivitu do svých rukou domácí fotbalisté. Zcela ovládli střed hřiště a neustále zaměstnávali obranu hostí. Při jednom z nedorozumění v jejich obraně se ocitl ve stoprocentní šanci Kružík, kterého našel přesným centrem Michal Matoušek. Zkušený středopolař měl spoustu času na zpracování a nikým nerušen zakončil - 5:1. Domácí se nesnažili jen zápas dohrát, ale i potěšit zmrzlou fanouškovskou obec dalšími gólovými akcemi. Oku lahodící byla střela Kružíka z 25 metrů, která rozezvonila tyč hostujícího brankáře. Odražený balón putoval k nabíhajícímu Beranovi, před kterým byla pouze prázdná brána. Svou šancí trestuhodně pohrdnul a poslal míč daleko do zahrad. V jedné akci tak odmítl hattrick jak Karel Kružík, tak Vlasta Beran. Kružík měl ještě další možnost, ale i další jeho šance skončila na brankové konstrukci. Do několika slibných, možno říct i gólových šancí, se dostal i střídající Michal Hladík. Ani v jednom případě se mu nepodařilo změnit skóre, když v jednom případě ho vychytal hostující brankář a v tom druhém zvolil nedůrazné zakončení.

Měřínští jedou v dalším kole do Polné. Nedvědice hostí Stařeč.

TJ Jiskra Měřín
Karel Kružík (trenér): K tomuto zápasu není moc co říct. Pořád se budu opakovat, ale musím opět všem klukům poděkovat za zodpovědný výkon i proti soupeři, který nás nijak zvlášť neprověřil. Jsem rád, že i v takhle lepené sestavě vyhráváme, což mi ukazuje, že tenhle tým má fakt velký charakter a sílu. Taky mě potěšilo, že jsme dokázali konečně vyhrát jinak než 1:0.

J. Hladík [-] - J. Vokoun [-] (71. L. Pololáník [-] ) , D. Robotka [-] (46. M. Hladík [-] ) , D. Jonáš [-] , L. Doležal [-] (62. J. Marek [-] ) , K. Kružík [-] , V. Beran [-] , T. Láznička [-] , D. Polák [-] , J. Netolický [-] , M. Matoušek [-]