Počítky rozhodly v závěru

22. P. Ločárek , 78. O. Toman , 86. D. Odehnal - 14. V. Kovalchuk (p.)
25

Šťěpánov v Počítkách rychle vedl, ale domácí záhy srovnali. Díky skvělému závěru se z výhry nakonec radovali domácí.

Po půli nerozhodně

Počítky doma přivítaly v okresním derby mužstvo Štěpánova. Hned od úvodu byla jasné, že to bude spíše boj než pohledný fotbal. Zápas silně ovlivňoval silný vítr. První branka padla ve 14. minutě. Domácí obránce Petr Beneš zahrál nešťastně ve svém pokutovém území rukou a hostě měli příležitost zahrávat pokutový kop. K němu se postavil Kovalchuk a do protipohybu domácího brankáře Martinčiče poslal hosty do vedení - 0:1. Vyrovnání přišlo o pár minut později. Domácí tým zahrával standardní situaci, míč se odrazil k rohovému praporku, kde odcentroval Lukáš Sláma a našel v pokutovém území hostů Patrika Ločárka, který tvrdou střelou vstřelil branku - 1:1. Po zbytek prvního poločasu byli mírně lepší domácí, ale bez gólového efektu. Hostující celek hrál pouze nakopávané míče na rychlé krajní hráče. Všechny tyto akce pokryla domácí obrana.

Domácí v závěru rozhodli

Druhý poločas nabídl podobný styl hry jako ten první. Tvrdá hra s minimem šancí. První ohrožení jakékoli branky měl na svědomí Lukáš Jurnečka, ale jeho přímý kop chytil hostující brankář Dinga. Další ohrožení bylo opět z přímého kopu, kdy Lukáš Sláma z 25-ti metrů protáhl jistého Dingu. Tlak Počítek sílil a zaslouženou branku vstřelili domácí v 77. minutě. Na perfektní centr Patrika Ločárka si naběhl Ondřej Toman a vstřelil vedoucí branku Počítek - 2:1. Rozhodnutí přišlo čtyři minuty před koncem. Opět Patrik Ločárek odcentroval a našel hlavu Davida Odehnala, pro kterého nebyl problém poklidit míč do hostující branky - 3:1.

Počítky hrají v dalším kole v Moravských Budějovicích. Štěpánov hostí Bohdalov.

SK Transformátor Počítky
František Šustr (trenér): Zápas ovlivňoval silný vítr, který dělal problémy domácím i hostům a kombinační hra byla úplně vytracena. Bylo jasné, že rozhodnou zápas standardní situace, ze kterých se nám podařilo skórovat a získat další tři body.

M. Martinčič [-] - L. Sláma [-] , D. Odehnal [-] , O. Toman [-] , P. Beneš [-] (46. M. Landsman [-] ) - T. Ločárek [-] , O. Zajíček [-] , F. Toman [-] , P. Ločárek [-] - L. Jurnečka [-] (68. L. Kachlík [-] ) , R. Halámka [-] (58. M. Filippi [-] ) -