8.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Štěpánov doma prohrál

24

Železáři nepotvrdili body z Velké Bíteše a nestačili na nováčka z Přibyslavic.

Hosté po poločase vedli

Domácím hrubě nevyšel vstup do zápasu. Už ve 13. minutě šli hosté do vedení poté, co se po nedůrazu v domácích obranných řadách prosadil střelec hostí Luboš Lopatář - 0:1. Hned na to přišla chyba domácích okamžitě po rozehrávce ve středovém kruhu a tu potrestal Vojtěch Škorpík, který si s Dingou věděl rady - 0:2. Poté se domácí snažili snížit, ale naráželi na solidní obranu hostí. Štěpánov se přece jen dočkal v závěru poločasu. Ve 44. minutě se k přímému volnému kopu postavil Volodomyr Kovalchuk a nádherně skóroval - 1:2. Domácí tak klasickým gólem do šatny snížili na rozdl jedné branky.

Hosté si vedení pohlídali

Štěpánov se po puaze tlačil před bránu Přibyslavic, ale k žádné větší šanci se nedostal a jeho snaha byla spíše platonická. O osudu zápasu rozhodl v 69. minutě Lopatář, který napálil míč za hranicí velkého vápna a svoji druhou trefou v zápase poslal hosty do dvou brankového vedení - 1:3. Po této brance si už hostí vedení v pohodě pohlídali a po třech zápasech ochutnali jak chutná vítězství.

Štěpánov jede v dalším kole k derby do Nedvědice. Přibyslavice hrají doma s Moravskými Budějovicemi.

TJ Sokol Přibyslavice
Vojtěch Škorpík (hráč): Zaprvé jsem rád, že jsme dokázali urvat tři body i přesto, že nám chybělo několik hráčů ze základu. Všichni kluci to odmakali a výhru jsme vyloženě vydřeli. Domácí sice byli více na balonu, ale tentokrát jsme dobře bránili a byli efektivní v koncovce.