7.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Stonařov přestřílel Moravské Budějovice

27

Nováček soutěže předvedl střelecký galakoncert, na který byli hosté krátcí.

Domácí po půli vedli

Na Jihlavsku se utkali nováčci soutěže. Postoupivší domácí Stonařov a sestoupivší hosté z Moravských Budějovic.

Do vedení šli po deseti minutách hosté, když byl po rohovém kopu nejpohotovější hostující útočník Libor Stehlík - 0:1 Domácí nastoupili bez Šány a Kubíka, což bylo na jejich hře zpočátku zápasu znát. Postupem času se domácí s tímto faktem srovnali a po půl hodině hry bylo srovnáno. Nejprve velkou šanci na zvýšení vedění zahodil Stelík, který po ztrátě Nešpora obešel i domácí brankáe, ale trefil jen tyč opuštěné branky. Z brejku domcí vzápětí srovnali, když Škrdla zužitkoval Kalendovu přihrávku - 1:1. To domácí probralo. Chvíli na to se trefil Kozojed, ale pomezní sudí jeho radost překazil. Ten samý hráč se přece jen prosadil v poslední minutě první ple, když se trefil po Urbánkově centru - 2:1.

Domácí navyšovali vedení

V 52. minutě vysunul Kalenda do sóla Kozojeda a ten s přehledem zakončil - 3:1 Hosté se nevzdali a snížili. Domácím se nepovedla standardní situace a rychlý brejk využil Stehlík - 3:2. Domácí znou vedli o dvě branky v 68. minutě, kdy se po rohovém kopu Příhody trefil podruhé v zápase Škrdla - 4:2. Ani to hosty nepoložilo. V 75. minutě znovu po roovém kopu na rozdíl jedné branky snížil Kopeček - 4:3. O tři minuty však znovu po Příhodově rohovém kopu zkompletoval hattrick Škrdla - 5:3. Hostům se už snížit nepovedlo a naopak domácí přidali ještě jeden gól. V 83. minutě uzavřel po únikuPříhody skóre zápasu Šmarda - 6:3.

V dalším kole jede Stonařov do Rantířova. Moravské Budějovice hostí rezervu Velké Bíteše.

TJ Sokol Stonařov
Zdeněk Štancl (trenér): Opět jsme hráli v kombinované sestavě. Zápas asi rozhodla tyč Stehlíka, po které jsme se dostali do brejku a srovnali na 1:1. Ani na jedné straně se moc nebránilo. Trvalo nám než jsme se vyrovnali s absencí Šány, ale nakonec jsme to zvládli. Výborně zahrál Příhoda a hosty několikrát vychytal Měrtl. V domácím prostředí jsme získali cenné tři body.

P. Měrtl [-] - J. Láznička [-] (77. P. Lang [-] ) , Z. Bláha [-] , J. Nešpor [-] , D. Urbánek [-] , J. Šmarda [-] (88. L. Lysý [-] ) , M. Špaček [-] , P. Kozojed [-] , M. Příhoda [-] , J. Kalenda [-] (85. J. Urbánek [-] ) , M. Škrdla [-]