Počítkám se doma daří

32

Počítky se oklepaly z debaklu ve Stonařově a ve druhém poločase otočily duel s rezervou Velké Bíteše.

Hosté po poločase vedli

Počítky doma přivítaly rezervu Velké Bíteše. Od první minuty se hrál na dobře připraveném hřišti kvalitní fotbal z obou stran, ovšem bez vyložených šancí. První velkou šanci utkání měl domácí střelec Lukáš Jurnečka, ale sólový nájezd zakončil pouze střelou do boční sítě. Hosté odpověděli v zápětí, ale brankář Šobej se vytasil s perfektním zákrokem. Domácí mohl poslat do vedení těsně před poločasem Roman Halamka, ale jeho hlavička šla nad hostující branku. Pravidlo nedáš – dostaneš zafungovalo a v poslední minutě hostující Jiří  Horký přesnou střelou k tyči poslal svůj tým do poločasového vedení – 0:1.

Domácí otočili

Do druhého poločasu vlétly Počítky jako uragán a přitlačily hosty před svoji branku. Vyrovnání přišlo v 50. minutě, kdy po spolupráci Patrik Ločárek – Lukáš Jurnečka, druhý jmenovaný nedal hostujícímu brankáři šanci – 1:1. Perfektním tahem se později ukázalo poslání domácího Tomáše Ločárka na hřiště, neboť tento hráč poslal v 63. minutě domácí celek do vedení, perfektně umístěnou střelou k tyči – 2:1. Hosté zahrozili ve druhém poločase pouze dvakrát. První šanci zneškodnil dalším perfektním zákrokem David Šobej a druhá velká šanci skončila pouze na břevně domácí branky. Rozhodnutí přišlo v 74. minutě. Opět po spolupráci Patrik Ločárek – Lukáš Jurnečka. Domácí střelec přesnou střelou do protipohybu hostujícího brankáře poslal Počítky do dvoubrankového vedení – 3:1. Zbytek utkání se už v poklidném tempu dohrál a Počítky si připsaly druhé vítězství v sezoně.

Počítky hrají v příštím kole v souboji nováčků na hřišti Přibyslavic. Velká Bíteš hostí Bohdalov.

SK Transformátor Počítky
František Šustr (trenér): Do utkání jsme vstoupili opatrně. Po vysoké porážce ve Stonařově jsme se rozkoukávali. Před půlí jsme po zbytečné chybě inkasovali. Do druhého poločasu jsme nastoupili disciplinovaně, převzali jsme otěže hry a hráči hostů nevěděli, kam dříve skočit.

FC PBS Velká Bíteš B
Jiří Jelínek (hráč): Jednalo se o vyrovnané utkání na hřišti, kde se fotbal moc hrát nedá. Oba týmy si vytvořili podobné množství šancí, ale domácí je dokázali bohužel proměnit, což nás stálo body.

D. Šobej [-] - L. Sláma [-] , D. Odehnal [-] , M. Řeháček [-] , P. Beneš [-] - P. Ločárek [-] , J. Mašek [-] , A. Svoboda [-] (60. T. Ločárek [-] ) - L. Jurnečka [-] (84. M. Kuřítko [-] ) , R. Halámka [-] (64. M. Filippi [-] ) , O. Zajíček [-] (87. M. Landsman [-] )

J. Bartošek [-] - M. Paprskář [-] (68. M. Švanda [-] ) , T. Pelán [-] , O. Mucha [-] , O. Švanda [-] - J. Horký [-] , J. Jelínek [-] (71. L. Hamřík [-] ) , T. Loup [-] , J. Pokorný [-] - M. Těšík [-] , L. Burian [-] -

ŽK: 86. M. Kuřítko - 28. J. Jelínek , 86. J. Horký .
Hráči zápasu: D. Šobej , L. Jurnečka - J. Bartošek .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: STRATENÝ Michal - SOUKUPOVÁ Věra, ING. PETRÍKOVIČ Ján.