1.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Moravec doma těsně porazil Radešínskou Svratku

22

Dlouhou dobu držel Moravec hubené vedení 1:0 a nepřišel o něj nakonec ani v divokém závěru druhého poločasu.

Domácí šli po deseti minutách do vedení

Úvod zápasu na velmi těžkém terénu vyšel lépe domácím. Ti spoléhali na dlouhé nákopy a na standardky. Po jedné takové situaci a několika sporných soubojích se dostal k míči Juračka a přízemní střelou z rohu velkého vápna zaskočil Patrika Chrásta - 1:0. Hosté na chvíli vypadli z role a dvakrát mohl vedení domácích navýšit Černý, ale v obou případech branku minul. Hosté museli v 19. minutě střídat, když už se tak široké řady marodů rozrostly o Smejkala a trenér Kříž musel přeskupit své řady. Hosté byli nejblíže brance po přímém volném kopu Janů, ale Lisý jeho ránu vytáhl mimo branku.

Hosté v závěru ještě zdramatizovali, vyrovnání se však nedočkali

Druhý poločas patřil hostům, kteří se zlepšili a přikovali domácí tým před své pokutové území. Blízko brance byl Plhal, ale jeho střela z přímého volného kopu skončila po Lisého zákroku na břevně. Šoustarovu střelu z těžké pozice vytáhl Lisý nad bránu a stejně tak si poradil i se střelou Mužátka. Dvě pěkné akce z pravé strany hřiště hosté ke kýžené brance nedotáhli. Na druhé straně po Kovářově centru na míč nedosáhl Černý. V 87. minutě domácí podnikli útok do otevřené obrany a na konci akce byl Cícha, který díky házenkářské vložce a hře rukou dotlačil míč do sítě. Píšťalka sudího Bílka zůstala překvapivě němá - 2:0. Hosté dokázali korigovat v poslední minutě, kdy si po pěkné přihrávce od Janů poradil s Lisým Mužátko - 2:1. Domácí tak nakonec tři body ubránili.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž, trenér: První poločas nám nevyšel. Po pauze jsme byli jasně lepší, ale tentokrát jsme zklamali v koncovce. Druhá branka domácích? Škoda slov. Mrzí mě poslední dvě kola, kdy jsme těsně prohráli a pár bodů mi ke spokojenosti chybí. Na druhou stranu jsme si dokázali, že v soutěži můžeme hrát důstojnou roli, což mě těší.

TJ Moravec
R. Lisý [-] - P. Štěpánek [-] , T. Christian [-] (85. V. Cícha [-] ) , M. Černý [-] , F. Kovář [-] , J. Kachlík [-] (65. O. Hlushchenko [-] ) , P. Červinka [-] (75. P. Válek [-] ) , P. Juračka [-] , T. Toufar [-] , P. Černý [-] , F. Kudiovský [-]

P. Chrást [-] - J. Chrást [-] , V. Skryja [-] , J. Janů [-] , I. Plhal [-] , M. Drdla [-] , M. Mužátko [-] , L. Gabriel [-] (46. J. Dostál [-] ) , M. Pekárek [-] , R. Smejkal [-] (19. L. Dvořák [-] ) , Z. Starý [-]

ŽK: 41. T. Christian , 58. P. Červinka , 70. R. Lisý , 88. F. Kudiovský - 41. J. Chrást , 42. Z. Starý , 62. J. Janů , 71. V. Skryja , 72. M. Mužátko .
Hráči zápasu: R. Lisý , F. Kovář - M. Mužátko .
Místo: Moravec. Počet diváků: 150. Rozhodčí: Bílek Zdeněk - KREJČÍ Vlastimil, MACH ING. Josef.